SBS Boş Kalan Kontenjanlar Yedek Tercih e-Okul 9 Eylül 2013

SBS Boş Kalan Kontenjanlar Yedek Tercih e-Okul 9 Eylül 2013
 • 09.09.2013

SBS boş kontenjanları E Okul sisteminde açıklandı. MEB SBS boş kontenjanlarını E Okul sisteminde açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı öğrenciler boş kontenjanlar için 5 tercih hakkı daha verdi. SBS yedek tercih hakkı, SBS lise boş kalan kontenjanlar 16 Eylül 2013 Pazartesi

MEB E OKUL en yoğun günlerinden birisini daha yaşıyor. SBS ek tercih başvurusu ve boş kontenjanları MEB E OKUL’dan açıklandı. MEB Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında kalan boş kontenjanlar için en fazla 5 olmak üzere yeni tercih hakkı verildi.

SBS Boş Kalan Kontenjanlar Öğrenmek İçin Tıklayın

9 Eylül 2013 SBS Boş kalan kontenjanlar, MEB SBS 2013 Boş kontenjanlar ve SBS yedek tercihi

2013 yılı SBS’ye katılan ve OYP’si 201ve üzeri olan, tercih döneminde okul tercihi yapmayan/yapamayan, tercih yaptığı halde hiçbir okula yerleşemeyen, herhangi bir tercihine yerleştiği halde okul mülakatında elenen, asıl/yedek kayıt döneminde herhangi bir tercihine kayıt hakkı kazanarak kaydını yaptıran tüm öğrencilerimize 2013 yılı Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda yer alan “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okulların boş kalan kontenjanlarına OYP’ye göre merkezi sistem üzerinden ön kayıt yolu ile öğrenci alınması” süreci ile birlikte okul türüne bakılmaksızın (özel okullar hariç) açıklanan olan boş kontenjanlar için https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yayımlanan okullara en fazla 5 tercih olmak üzere yeni bir tercih hakkı tanınmıştır.”

meb

Açıklamanın Tamamı şu şekilde:

– Tercih başvurusunda bulunan tüm öğrencilerin, puan üstünlüğü ve tercih başvuruları dikkate alınarak yerleştirme işlemi yapılacak ve 16 Eylül 2013 Pazartesi günü mesai saati bitimi itibariyle asıl ve yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir. Okullarda boş kontenjan kalması halinde eğitim öğretim sürecini aksatmayacak biçimde yedek listeler üzerinden yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

– Ek yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin sonuç bilgilerinde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asıl olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler yerleştirme sonuçları ile ilgili bilgilerini https://e-okul.meb.gov.tr adresinden takip edebileceklerdir. Bu nedenle velilerin belirtilen internet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilme sistemine dahil olan velilere Mobil Bilgilendirme Servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

– Ek yerleştirme sonucu tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenciler 17-18 Eylül 2013 tarihlerinde saat 17:00’ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir. Bu tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenciler kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

– Asıl kayıt dönemi sona erdikten sonra, 18 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 21:00’de yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.

– 18 Eylül 2013 saat 21:00 itibariyle yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları ise 20 Eylül 2013 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecektir.

– Yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt yaptırdıklarında önceki okullarındaki kayıtları silinecektir. Yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan ya da yeni tercih ettiği okulu kazanamayan öğrencilerin kayıtlı oldukları önceki okullarındaki hakları korunacaktır.

– Adayların tercihlerini yaparken ilan edilen kontenjan listesinde kontenjanı dolu görünen okulların öğrencilerinin başka okullara gitme durumu dikkate alınarak bu okullarda da boş kontenjan oluşabileceğini dikkate almaları uygun olacaktır.

E Okul SBS Boş Kalan Kontenjanlar ve SBS Yedek yerleştirme tercihleri İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler:

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Enes dedi ki:

  arkadaşlar sonuçlar açıklandı benim fatih ibrahim müteferrika teknik ve endüstri meslek lisesi grafik ve fotoğrafçılık alanına yedek listesinde 1. sıradayım oyp 287 asil kazanmam için gereken puan ise 289muş acaba bi ihtimal bu okula girebilir miyim nolursunuz 9 kişilik bir boş kontejan var

 2. ebru pehlivanlar dedi ki:

  merhaba bana acil bi şekilde akıl vermeniz gerekiyo ne yapacağımı bilemiyorum kütfen mail yoluyla yardımcı olabilir misiniz

 3. ahsen dedi ki:

  güvenlik kayıt nosununasıl bileceğiz

 4. ahsen dedi ki:

  2.tercih hakkımı kullanmak istiyorum ama orda güvenlik kayıt no istiyor ne yapacağız ve ne için gerekiyor o

  1. zehra dedi ki:

   canım güvenlik kodun kazandı belgenin üzerinde yazar eğer bulamazsan okuluna gidip sor

 5. Boşver dedi ki:

  Funda Hocam benim tercihlerim
  dr.kemal naci ekşi
  yahya kemal beyatlı
  samiha ayverdi
  çemberlitaş
  fatih gelenbevi
  Puanım 395 hangileri tutar

 6. tahir dedi ki:

  tercih zamanı ne kadar ayın 9 undan kaçına kadar ve nereden yapılıyor ?

 7. gülşah üçtepe dedi ki:

  funda hocam lütfen yardımcı olun 2 tercihi yaptım hala bir sonuç yok bügün açıklancak dedlier ama yok bişey nasılöğrenerim tssler

 8. ebru dedi ki:

  sonuclara nerden bakıcazz

 9. ahmet tefik dedi ki:

  oyp 381 izmirde oturuyorum sizce taban puan kaçla kaç olan okullar arasına girebilirim ?

 10. Dershane Öğretmeni (Funda Tekin) dedi ki:

  Sevgili çocuklar, puanınızı ve yedek durumunuzla ilgili bilgilerinizi yazın sizlere tercihlerinize yerleşip yerleşemeyeceğiniz hakkında bilgi aktarayım. Sadece ilk yazan 5 kişiye yardım edeceğim.

  1. ahmet tefik dedi ki:

   oyp 381 izmirde oturuyorum sizce taban puan kaçla kaç olan okullar arasına girebilirim ?
   Tercih Yapacağım okullar hangisine girebilirim ?
   -balçova anadolu lisesi
   -narlıdere anadolu lisesesi
   -selma yiğitalp anadolu lisesi
   -izmir anadolu lisesi

  2. CEMAL ÖZTÜRK dedi ki:

   oğlum 450,20 oyp puanı aldı.
   kartal anadolu lisesini kazandı.ancak biz

   kadiköy anadolu
   kartal burak bora
   kartal köy hizmetleri
   hüseyin avni sözen
   beşikktaş anadolu
   kadir has

   hangisini kazanabilir.nasıl tercih yapalım.
   tercihler yine olullardan mı yapılacak yksa internettenmi
   tşk.
   cevaplardsanız sevinirim.
   saygılar

   1. özgün can iltümür dedi ki:

    oğlunuz kadıköy anadolu lisesine girrrmmmeeezzzzzz

  3. özgün can iltümür dedi ki:

   oyp ile 462 aldım

  4. özgün can iltümür dedi ki:

   462

YORUM YAZ