Saygı İle İlgili Kompozisyon

Her toplumun belli başlı örfleri, adetleri ve değer yargıları vardır ve bu unsurlar çerçevesinde her toplum kendi toplumunda eşit hak ve özgürlüklere sahiptir çünkü her birey tektir ve özeldir.

Toplumu oluşturan her bireyin saygı görmeye hakkı vardır bu nedenle de her birey önce çevresindeki bireylere saygı gösterir ve sonra kendisi de saygı görmek ister ve bunu istemek her bireyin en doğal hakkıdır çünkü özellikle Türk toplumunda da saygı olgusu oldukça önemlidir. Özellikle biz Türklerde büyüklere saygı değer yargılardan birisidir.

Saygı sadece yaşça küçük bireylerin büyüklere gösterdiği bir durum değildir. Her insan birbirine insan olduğundan dolayı saygı göstermelidir böylece toplumda huzur ve refah dolu bir ortam meydana gelir her birey birbirine saygı çerçevesi içinde davranır.

Saygı, sadece toplum için önemli olan bir şey değildir. Günlük hayatımızda insanlarla iletişim kurarken de önemlidir. Saygının olmadığı bir ortamda kimse birbirini anlayamaz ve doğal olarak bir kaos ortamı meydana gelir. Bu nedenle de her insan saygı görmek için öncelikle kendisi diğer insanlara saygı göstermelidir.

Saygı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.