Saman Altından Su Yürütmek Deyiminin Anlamı Kısaca

Her insanın karakter özellikleri ve kişilik yapısı farklıdır. Aynı zamanda her insan hayatları boyunca kendilerine farklı amaçlar ve idealler koyarlar; kimisi masum ve güzel hedefler koyarken kimi kötü düşünceli insanlar da başkalarının kötü olmasına neden olacak düşünceler içine girip kendisine kötü hedefler koyabilir.

İçinde kötülük olmayan insanlar yaptıkları ve yapacakları her işi ulu orta yaparlar ve içlerinde ne varsa dışlarında da onu yansıtırlar. İdeallerine ise gözler önünde çabalarlar ancak kötü amaçlı insanların ne düşündüğü, ne yapacağı ya da ne yapmayı amaçladığı asla bilinmez çünkü bu kişiler kimseye belli etmeden hatta kimi zaman insanlara iyi görünürken aslında kötü amaçlar içine girerler ve kimseye belli etmeden belki de çevresine zarar verecek yanlış şeyler düşünüp yanlış işler yapabilir. İşte bu tür insanlar için “Saman altından su yürütmek” deyimi sık sık kullanılmaktadır.

Kısacası; saman altından su yürütmek deyiminin sözlük anlamı: Gizli iş yapmak, bir işi kimseye belli etmeden gizlice yapmaktır.

Saman Altından Su Yürütmek Deyimi İle İlgili Cümleler:

  • Saman altından su yürüttü ama yakalandı.
  • Sessiz duruyor ama saman altından da su yürütüyor.

Saman Altından Su Yürütmek Cümlede Kullanımı Konusunda Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.