Sağlık Sorunu Olanlara Ek Yerleştirme Müjdesi

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 ÖSYS ek yerleştirmeleri neticesinde herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırma hakkı kazanan fakat yaşamış olduğu sağlık sorunları sebebi ile bu kayıtlarını gerçekleştiremeyen öğrenciler için 1 Ekim tarihine kadar yeni kayıt hakkı verildiği açıklandı. Sağlık sebebi ile kayıt işlemlerini yapamayan öğrencilerin sağlık sorunlarını belgelendirmeleri gerekiyor.

Yükseköğretim kurumlarından herhangi birine kayıt hakkı kazanan fakat sağlık sorunları yaşaması sebebi ile kayıtlarını gerçekleştiremeyen öğrencilerden bazıları bu durumlarını YÖK2e bir dilekçe ile bildirdi. 17 Eylül’deki Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında bu öğrencilerin dilekçelerini değerlendiren YÖK, sağlık problemlerini belgelendirebilen öğrenciler için yeni bir kayıt hakkı verileceğini açıkladı. YÖK tarafından yapılan resmi açıklama ise şu şekilde:

“2015 ÖSYS ek yerleştirme sonucunda yükseköğretim kurumlarına kayıt hakkı kazanan ortaöğretim kurumlarından mezun olan ancak sağlık nedeni ile kayıt yaptıramayan öğrencilerin ilgili yükseköğretim kurumlarına sağlık durumlarını ibraz etmeleri durumunda 01 Ekim Perşembe günü mesai bitimine kadar, 2015 ÖSYS sonucunda kayıt hakkı kazandıkları ilgili yükseköğretim kurumlarına başvurmaları halinde kayıtlarının yapılmasına, bu tarihten sonra başvuran adaylara işlem yapılmamasına karar verildi.”

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.