Sağlık Bakanlığı Yasası Eylül Ayında

Sağlık Bakanlığı Yasası Eylül Ayında hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Sağlık enstitüleri ile alakalı yasanın eylül ya da ekim ayında çıkacağını söyledi.

Vali Erdal Ata’yı ziyarette bulunan Bakan Müezzinoğlu açıklama yaptı ve Türkiye’nin sağlıkta dünya standartlarında bir devlet olduğunu söyledi. Türkiye’nin bu konuda dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri konumunda. İlaca ve tıbbi teknolojiye yüklü miktarda para harcandığını söyledi.

Türkiye Sağlık Enstitüleri’nin kurulduğunu aktaran Müezzinoğlu konuşmasında: Belirli alanlarda kendi tıbbi malzemesini ve ilacını üretebilen bir ülke olma iddiasındayız, Türkiye sanayisinde belirli bir düzeye gelmiş bir ülkedir, bizler de bu alanda Türkiye Sağlık Enstitülerini kuruyoruz ve 6 enstitü kurulacak. Bunlar dünyanın öncüsü olacak alanlar olacak. Bu ensitüler:  Kronik hastalıklar enstitüsü, anne, yenidoğan, çocuk ve ergen sağlığı enstitüsü, geleneksel tıp ve tamamlayıcı tıp enstitüsü ile sağlık akreditasyon enstitüleri olacak.

Müezzinoğlu ayrıca Türkiye’nin yalnızca sağlık hizmeti sunmak değil aynı zamanda üretici olan bir ülke konumuna gelmesi gerektiğini söyledi ve dünyanın en iyi Ar-Ge birimlerine sahip olması gerektiğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu ayrıca konuşması sırasında sorulan : Bonzai kullanımı ile ilgili bir çalışma yapılacak mı? sorusuna da : İçişleri bakanlığı, MEB ve Aile sosyal politikalar bakanlığının ortak değerlendirme ile bir harita ortaya koyduklarını söyledi. Yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Bakan Müezzinoğlu, durumu tekrar tekrar konuştuklarını dile getirdiklerini söyledi. Konuşmasının sonunda Başkan Şahin, Müezzinoğlu’na çeşitli hediyeler vermişti.

Sağlık bakanlığı yasa tasarısı eylül ayında değişecek konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.