Sabancı Vakfı Bursu Başvurusu

Sabancı holding burs başvurusu ve koşulları, Sabancı vakfı bursu başvurusu 2018 2019

Sabancı Vakfı’ndan Karşılıksız Burs

Ülkemizin önde gelen firmalarından Sabancı Holding ve Yönetim Kurulu bundan önceki 39 yılda yaptığı gibi bu yıl da öğrencilere ücretsiz burs dağıtacak.

Lisans düzeyindekilere 350 TL, ön lisans düzeyindekilere 190 TL olan burs her yıl 380 öğrenci yeni olmak kaydıyla toplam 1300’den fazla öğrenciye verilmektedir. Bu destek üniversite başlangıcından sonuna kadar devam etmektedir.

sabanci-vakfi-burs-2012[1]

Sabancı Vakfı Burs Programı

Vakıf belirli üniversitelere burs imkânı tanıyor bunlar; Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul, Marmara, Orta Doğu Teknik, Yıldız Teknik üniversiteleri. Bu üniversitelere girişteki Lisans yerleştirme sınavına göre belirlenen taban puanlarıyla burs verilecek öğrenciler belirleniyor.

Engelli öğrencileri de düşünen vakıf, görme, ortopedik ve işitme engelli grupları içerisinde olan ve LYS puanları iyi olan öğrencilere 5’erli gruplar şekilde burs dağıtıyor.

Burs Başvuruları Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılacak

Başvuru Şekli: İstenen belgeler ve başvuru formu

Başvuru tarihi: Eylül ayı içinde

Vakfın resmi web sitesi http://www.sabancivakfi.org/’dan

Sabancı Bursu İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. merhaba burs imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim.Ama ben belirttiğiniz üniversitelerde okumuyorum ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE okumaktayım burs imkanlarınızdan yararlanmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

  2. MERHABA. ÖNCELİKLE BÖYLE İMKANLAR SUNDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
    BEN ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİNDE HEMŞİRELİK OKUMAKTAYIM BURS ALMAK İSTİYORUZ NE YAPMALIYIM..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.