Robot ve Android Arasındaki Farklar

Robotlar ve Android Arasındaki Farklar, Robot ve Android Arasındaki Fark Nedir

Bu yazımızda sizlere teknoloji harikası olan iki ürünü karşılaştıracağız. Teknoloji geliştikçe karşımıza hep başka şeyler çıkıyor. İşte bunlardan biri robotlar diğeri ise androidler. İşte aralarındaki farklar.

robot android

Genel özellikleri mekanik ve elektronik parçalardan oluşan hareket kabiliyeti bulunan bu hareketi ayak veya tekerlek yoluyla sağlayan cihazlara robot denir. Androidlerde genel itibari ile mekanik ve elektronik yapılardan meydana gelmişlerdir. Fakat yeni nesilleri robotlardan farklı olarak işletim sistemi olması nedeniyle karar verir yapıdadırlar.

Kullanım alanlarına baktığımızda ise robotların genellikle sanayi kuruluşlarında üretimde etkili oldukları görülmektedir. Kol şeklindeki robotların monte etme, boyama ve birleştirme özellikleri bulunmakta.

Robotlar sadece talimatlara göre hareket ederken bunlardan farklı olarak androidler sahip oldukları işletim sistemi sayesinde kendi başlarına karar verme yetisine sahiptirler. Robotları incelediğimizde yapı itibariyle iri robotlara rastlamak mümkündür fakat androidler o kadar iri olmayabilirler. Robotlar değişik şekillerde olabilirken androidler daha çok insana benzemektedirler. Robotlar basit komutlara göre davranırken androidler daha karmaşık komutları yerine yerine getirebilirler. Robotlar tasarlanış itibari ile daha az hareket kabiliyetine sahipken androidler esnek oldukları için hareket kabiliyetleri daha fazladır.

Robot ve Android Arasındaki Farklılıklar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.