Rengarenk Okullar Özverili Öğretmenler

Bir okulu güzelleştiren elbette ki özverili fedakar öğretmenleridir. Yazımızda özverili öğretmenlere sahip rengarenk bir okuldan bahsedeceğiz. Bahsi geçen okul Bingöl Göltepesi Yeni Yerleşim İlk ve Ortaokulu… Bu okulda farklı kategorilerde sınıflar, rengarenk bir bahçe, zeka oyunları dolu zeminler, şairlerle dolu duvarlar var.

Bingöl Göltepesi Yeni Yerleşim İlk ve Ortaokulu’nun öğretmenleri ve öğrencileri el birliğiyle rengarenk bir okul meydana getirdi. Okula ziyarete gelenler büyük şaşkınlık yaşıyor. Çünkü bu okul sıradan okullara hiç benzemiyor. Bu okulda her öğretmenin dersinin özelliklerini yansıtan özel sınıfları var ve öğrenciler dersine göre sınıf değiştiriyor. Matematik dersi sınıfı, Türkçe dersi sınıfı gibi… Okuldaki en son bitirilen çalışma ‘şairler sokağı’ adı koydukları Türkçe sınıfı. Okulun yeni Türkçe öğretmeni Süleyman Demirci, sınıfını dersine uygun hazırlamak ve görsellerle süslemek istedi. Tüm okul el birliğiyle öğretmenin hayalini gerçekleştirdi.

Türkçe öğretmeninin hayali şairler ve şiirlerle dolu bir sınıf. Her kesimden şaire de yer verdi. Mehmet Akif Ersoy’dan Nazım Hikmet’e, Mevlana’dan Yunus Emre’ye edebiyatımıza büyük katkılar sağlayan şairler ilk önce yer aldı. Bu yazarların anlatıldığı duvarların altında düş bankları yerleştirildi. Kitap okuma saatinde öğrenciler bu bankları kullanıyor.

Okul pek çok meraklı veliye her gün kapısını açıyor. Okul müdürü, “Hiç okula gelmeyen ebeveynlerin bile toplantı bahanesiyle merak ettiği okulumuzu ailecek ziyaret ediyor artık” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.