Renault Clio Symbol 2013 Nasıl

Renault Symbol 2013, Yeni Clio Renault Symbol 2013 Model Özellikleri
Uzun yıllar Türkiye’nin en çok satılan otomobil modellerinden biri olan Yeni Renault Symbol ve yüzü yenilenen Flueence’nin dünya promieri İstanbul Auto Show’da yapıldı.

Clio 4’ün Renualt’un Bursa fabrikalarında üretilme kararının ardından artık Romanya’da üretilecek olan Yeni Symbol markanın yeni kimliğini taşıyor. Otomobilin ön yüzü daha büyük logo, geniş siyah krom ızgara ile birlikte Yeni Clio, yan ve arka tasarımda ise daha çok Dacia Logan’ın çizgilerini Yeni Symbol’de artan iç hacim ve arka koltuklarda daha fazla diz mesafesiyle artık 5 yetişkin daha rahat bir şekilde yolculuk yapabilecek.

İç mekan bazı tasarım farklılıklarıyla birlikte Clio 4’ü andıran Yeni Symbol daha kapsamlı bir donanım paketiyle birlikte geliyor. Aracın üst donanım seviyelerinde yine ilk olarak Clio 4’te karşımıza çıkan dokunmatik Renault Media Nav multimedia navigasyon sistemi geliyor. Bununla birlikte USB ve Bluetooth bağlantısı sayesinde araç kullanırken güvenli telefon görüşmesi ve müzik keyfi imkanı tanıyor. Otomobilde ayrıca hız sabitleme sistemi de mevcut.

Yeni Symbolda TCe 90 benzinli, dCi 75 ve dCi90 dizel üniteler görev yapacak. Benzinli motor 90 beygirlik motor gücüyle birlikte fabrika verisi olarak 5,3 litrelik karma bir tüketim değeri sunarken çevreye 122 gr/km karbon salıyor. Dizel motorlarda ise yakıt tüketiminde 3,9 litre değerlerini görürken, karbon salım değerleri ise 103 grama kadar düşüyor. Yeni Renault Symbol, Türkiye’de 2013 yılının başlarında satışa çıkacak.

Renault Clio Symbol 2013 inceleme
Renault Clio Symbol 2013 inceleme
Renault Clio Symbol 2013 inceleme
Renault Clio Symbol 2013 inceleme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.