Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün 2014 Açıklama Geldi

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün 2014 Açıklama Geldi hakkında bilgi kısaca.

Ramazan ayının gelmesiyle  birlikte memurlar, öğretmenler, tüm çalışanlar ve tüm okurlarımız Ramazan bayramının kaç gün olacağını merak etmeye başladı. Pek çoğumuz tatil planlarımızı Ramazan bayramının kaç gün süreceğine göre yapacağız.

27 Temmuz Pazar günü Arefe günü olacak. Bu gün zaten hafta sonu olduğu için geçen seneki gibi yarım gün tatil yapılmayacak. Ramazan Bayramının ilk günü ise 28 Temmuz Pazartesi. Ramazan Bayramının son günü de 30 Temmuz Çarşamba günü. Burada tatil planı yapanların en büyük merakı kalan Perşembe ve Cuma olmak üzere iki günün tatil edilip edilmeyeceği. Bunun idari izin sayılıp sayılmayacağına başbakanlık karar veriyor. Hükumetin bu iki günü idari izinli sayması halinde Ramazan bayramı hafta sonuyla birleşip 9 günlük bir tatil haline dönüşecek.

Ancak bunun mümkün olmadığı görülüyor. 9 günlük bir tatil yapılsa bile o hafta Cumhurbaşkanlığı seçimi olacağı için tatilimiz uzun süremeyecek. Bunun yanı sıra başbakanlık bir genelge yayımladı ve bu genelgede memurların seçim haftasında yıllık iznin kullanmaması gerektiği yazıldı. Bu sebeple bayramdan sonraki arada kalan iki günün tatil edilmeyeceği kesin gözüküyor. Yani bu sene Ramazan Bayramı tatili 5 gün sürecek.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak 2014 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.