Ramazan Bayramı 2014 Ne Zaman

Ramazan Bayramı 2014 Ne Zaman hakkında bilgi kısaca.

Ramazan bayramının kaç gün olacağı özellikle tatil planları yapan memurlarımız, öğretmenlerimiz ve diğer tüm okurlarımız için önem taşıyor. 2014 senesi Ramazan ayı da tıpkı diğer senelerde olduğu gibi çabucak geçeceğe benziyor. Ramazan bayramında tatil planlayanların bu yazıyı okuması faydalı olacaktır.

27 Temmuz Pazar günü Ramazan Bayramı arefesi olacak. Normalde arefe günleri yarım gün resmi tatil oluyor fakat hafta sonuna denk geleceği için zaten tüm gün tatil olacak. 28 Temmıuz Pazartesi günü ise Ramazan Bayramının ilk günü olacak. 30 Temmuz Çarşamba günü de Ramazan Bayramının üçüncü ve son günü. Kalan Perşembe ve Cuma günlerinin tatil edilip edilmeyeceği en çok merak edilen konular arasında. Bunun için başbakanlığın bu iki günü idari izin sayması gerekiyor. Eğer bu gerçekleşirse bayram tatili birden bire 5 günden 9 güne çıkacak.

Ancak bunun mümkün olmayacağı çok açık. Çünkü tatilin 9 gün olması durumunda bile cumhurbaşkanlığı seçimi o haftaya denk geleceği için tam anlamıyla tatil yapılamayacak. Memurların seçim haftasında yıllık izin hakkını almaması da başbakanlığın yayımladığı bir genelgede yer alıyor. Bu durumda hükumetin bu iki günü tatil ilan etmeyeceği açıkça söylenebilir. Sonuç olarak bu sene 5 günlük bir Ramazan tatili bizleri bekliyor olacak.

Ramazan Bayramı Tarihi Hangi Gün 2014 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.