Ramazan Ayında Hava Durumu Nasıl OIacak

Ramazan ayı hava durumu , 2012 ramazan ayı havalar nasıl olacak …Meteoroloji, Kuzey Afrika sıcaklarıyla kavrulan Türkiye’nin, ramazan ayına nasıl bir havayla gireceğine ilişkin açıklama yaptı.

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğüyetkililerinden aldığı bilgiye göre, Türkiye halen geçtiğimiz haftanın son günleri Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında bulunurken, hava sıcaklığı doğu bölgelerdemevsim normallerinin 2 ila 4, iç ve batı bölgelerde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyrediyor.
Hafta sonunda kaydedilen en yüksek hava sıcaklığı Antalya, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa’da 42, Batman Adıyaman, Kahramanmaraş, Aydın, Manisa ve Denizli’de 41, Gaziantep, Kilis veMuğla’da 40, Karabük ve Edirne’de 39, İzmir, Elazığ, Mardin, Adana, Osmaniye ve Kırklareli’nde 38, İstanbul’da 35, Ankara’da 34 derece olarak ölçüldü.
 Ramazanda havalar nasıl olacak?

Bugün 4-6 derece azalacak

Yapılan son meteorolojik analizlere göre bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde Balkanlar üzerinden gelen serin hava nedeniyle hava sıcaklığının 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Ramazanın ilk günü tekrar artacak
Yurdun kuzeybatı kesimlerinde azalan hava sıcaklığının ramazanın ilk gününden itibaren tekrar artışa geçeceği ve tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde olacağı bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.