Ramazan Ayı 2013 Ne Zaman Diyanet

On bir ayın sultanı Ramazan ayı bu akşam yani 8 Temmuz Pazartesi akşamı kılınacak teravih namazı ile başlamış olacak. Ramazan ayı bir başka deyişle oruç 9 Temmuz 2013 Salı günü başlıyor. Oruç tutacak olan müslümanlar 9 Temmuz günü oruçlu olacaklar. İlk iftar da yine 9 Temmuz Salı günü yapılacak. Aşağıdan Ramazan Ayı oruç Takvimini inceleyebilirsiniz.

2013 Ramazan ayı ne zaman başlıyor diye merak eden okurlarımız için tablo haline Ramazan takvimini aşağıya ekledik.  On bir ayın sultanı Ramazan Ayı, siz Müslüman kardeşlerimize hayırlı olsun.

9 Temmuz 2013 Salı  Ramazan Ayı (Oruç) Başlangıcı
7 Ağustos 2013 Çarşamba  Arefe Günü
8 Ağustos 2013 Perşembe  Ramazan Bayramı’nın 1. Günü
9 Ağustos 2013 Cuma  Ramazan Bayramı’nın 2. Günü
10 Ağustos 2013 Cumartesi  Ramazan Bayramı’nın 3. Günü

İslamiyet hayranları, İslam dinine gönül vermiş her müslüman kardeşimiz sağlık koşullarının elverdiği sürece orucunu tutmaya özen göstermelidir. Bereket ve bolluk ayı olan mübarek Ramazan ayında Allah’ın rahmeti oruç tutanların üzerinedir. Ramazan ayında yapılan dualar kabul edilir, günahlar bağışlanır. Bu kutsal ayda oruç tutarak, bol bol dua edip namazlarınızı kılarak yüce Rabbimizin sevdiği kullarından olmaya gayret gösterin. Bu konumzuda ramazan ayı 2013 ne zaman başlıyor, Ramazan ayı ayın kaçında ne zaman başlıyor gibi soruların yanıtını bulmaya çalıştık. Herkesin mübarek Ramazan ayını gönülden kutlarız. Hayırlı Ramazanlar dileriz (eokul-meb.com)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.