PYBS Kazanmak İçin Kaç Puan Gerekir 2014

PYBS Kazanmak İçin Kaç Puan Gerekir 2014 hakkında bilgi kısaca.

Tam olarak bir taban puan bursluluk sınavını kazanmak için belirlenmiş olmasa da aşağıda mevcut olan tablo iyi bir kaynak olarak kullanılabilir.

Tabloda 199xx şeklindeki kontenjan kodlarının son iki rakamı kaçıncı sınıf bursluluk sınavını ifade ettiğini göstermektedir. Örneğin 19910 kodu 10. sınıf bursluluk sınavı anlamına gelmektedir.

PYBS Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir 2014 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

27 yorum

  1. Bizler asgari ücretle çalışan babaların çocuklarıyız. Diger kontenjandan Puanım 414 kazanamamışım. Diger taraftan öğretmen çocukları 311 puanla kazanıyor ve öğretmenlerin maaşı en az 3-4 binden aşağı degil bizler buna razı değiliz. Çünkü biz o puanları bilgimizle alıyoruz. Bu adaletsizliktir. Sınav yapmanıza gerek yok direkman gariban öğretmen çocuklarına yardım yapabilirsiniz. Bu adaletsizliği yapanlara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

  2. bide anayasada herkes eşittir diyorlar asıl öğretmen çocuklarına da çok yüksek yapmaları gerekir sonuçta annesinden babası öğretmen olduğu için öğretir bizim her saat başımızda öğretmenimiz yokki

    • Kardeşim öğretmen çocuklarına çok şans veriyolar diyosunuz ama siz bide öğretmen çocuklarının girebilmesi için ne kadar şart var haberiniz var mı acaba ? Ben öğretmen çocuğuyum en az dört kardeş olmamız lazımdı , olduk. 8. Sınıfı bu sene bitirdim ve bursluluğa bu sene girebildim ve kazanamadım . Güya puanları eşit yapsınlar haksızlık oluyor demişsiniz ya ben 480 puanla alamadım siz 409 puan alsanız alacaksınız. Ayrıntılarını bilmeden hiç bir şeye adaletsizlik falan demeyin !!!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.