Polislere Fazla Mesai Ücreti Verilecek

Polislere Fazla Mesai Ücreti Geliyor

Polislere Fazla Mesai çalışması 2014’te … Polislerin fazla görevlerine karşılık mesai ücreti elde etmesi ve emeklilik ek gösterge rakamlarının lehlerine düzenlenmesi amacıyla oluşturulmak istenen taslak  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın takdirine takdim edildi. Peki Polislere Fazla Mesai Ücreti Ne Zaman Verilecek, Son Durumu Paylaşıyoruz.

Taslağın, 10 Nisan Polis Bayramı’na kadar kabul edilip uygulamaya sokulması planlanmaktadır. Mesele 280 bin polis memuruyla yakından ilişkili.

polis

‘Güvenlik tazminatı’ hayata sokulacak

Diğer hizmet sınıflarında görev yapan memurlar ekstra bulundukları hizmetlerden ek mesai ücreti elde etmektedir. Emniyet hizmeti sınıfında hizmet veren polislerde bu husus geçerli değildir.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün isteği kapsamında uygulamaya sokulmak istenen taslakta, emniyet hizmeti sınıfı görev yapan polis memurlarının yaşadığı adaletsizliğin önüne geçilmesi hedefleniyor. Polis memurlarının ekstra hizmetleri de ek ücrete tabii olmalıdır.

Taslakta, ekstra çalışma saati bazında ek ücret ödenmesinin sağlanması, gerekli kanunda bahsi geçen “fazla çalışma ücreti” ibaresinin geçtiği maddenin kaldırılıp yerine “güvenlik tazminatı” adı altında bir madde konulması hedefleniyor.

Ek göstergeler nasıl olacak?

Taslak’da bir diğer konu ise, emeklilikte elde edilen ikramiye ve maaşları düzenleyen ek göstergede de düzeltmelere gidilecek. Bu kapsamda, polislerin ortalama ek gösterge dereceleri artırılacak. Bu alandaki memurların diğer hizmet sınıflarına tabii memurlardan daha az ek göstergeye sahip olması düzeltilecek ve polislerin ek göstergelerinin 3600’e artırılacak.

Sizce Polislere Fazla Mesai Ücreti Verilmesi Doğru Bir Uygulama mı ? Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.