Polis Ek Göstergeleri 3600 TL Olacak mı Dilekçe Verildi

Polislerin Ek Göstergeleri 3600 TL Olacak mı Son Durum

Polis memurları 2 bin 200 lira olan ek göstergelerin 3 bin 600 olması için TBMM Dilekçe Komisyonuna başvurdu.İmzalanan dilekçelerden birinde,özlük hakları hakkında düzenleme yapılacağının açıklanmasının akabinde 10 Nisan Polis Bayramı ve seçimlerin de öncesinde bu düzenlemeleri tüm emniyet mensuplarının ilgi ve merakla bekledikleri belirtildi.Yer alan ifadeler ise şöyle:

trafik cezası polisi

“Polis memurlarının çalışırken aldığı taban maaşın düşük olması ve maaşın yan ödemelerle ve tazminatlarla desteklenmiş olması nedeniyle, bu yan ödemelerin ve tazminatların hiç birisi emekli maaşına yansımamaktadır.

Polis memurlarının talebi, kadro derecesinin 1. dereceye düşen personelin 2 bin 200 olan ek göstergesinin 3 bin 600 olarak düzeltilmesidir. Polis memurları hiçbir zaman kendilerine ayrıcalık tanınsın istemedi, şu ana kadar diğer devlet memurlarına verilen zam neyse o verildi. Ama özlük hakları ve ek göstergemiz konusunda diğer devlet memurlarına ve eşdeğer güvenlik görevlilerine tanınan hak polis memurlarına tanınmadı.

Polis memurları, maaşında yan ödeme, tazminat ve seyyanen zam talep etmiyor. İstediğimiz tek şey kadro derecesinin diğer devlet memurlarında olduğu gibi 1. dereceye düşen polis memurlarının 2 bin 200 olan ek göstergesinin 3 bin 600 olarak düzeltilmesidir. Toplum düzeninin korunması, asayiş ve güvenliğin sağlanmasında 24 saat kesintisiz görev yapan, gerektiğinde canını ortaya koymaktan çekinmeyen memurlar olarak mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.”

Sizce Polislerin Ek Göstergeleri 3600 Lira Olmalı mı ? Yorumlarınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. polisin ek göstergesi 3600 olmalıdır !zira emeklilikte maaşı destdekleyen tazminatlar ortadan kalkmaktadır !
    bunun yanında seyyanen emeklileride kapsayacak şekilde polise 500 tl ek ödeme verilmelidir!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.