PKK Açıklaması

İçişleri Bakanı, Ekonomi Bakanlığı Uğur Ercan Toplantı Salonu’nda yapılan, Türkiye-Tacikistan Hükümetler Arası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 8. Dönem Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Terör örgütünün çocuklara yöneldiği ve dağdaki çocuk sayısının 2 binin üzerinde olduğu iddiaları var. Bu iddialar doğru mudur?” sorusuna Şahin, şu cevabı verdi:

“PKK/KCK terör örgütünün ülkemize karşı yürütmüş olduğu, bölücü ve hain eylemlerinde militan açısından ciddi zayiat verdiği bir gerçektir. Bölücü terör örgütünün özellikle içinde bulunduğumuz 2012 yılında ülkemize yönelik gerçekleştirdiği, teşebbüs ettiği eylem sayısında ciddi artışlar olmuştur. Hatta bölücü terör örgütü ‘final yılı’ olarak belirlemiş ve iddialı bir şekilde hedef olarak benimsemiştir. Fakat fedakarca, kahramanca görev yapan güvenlik personelimizin gayretleriyle bölücü terör örgütünün ‘final yılı’ hedefi boşa çıkarılmıştır.”

Şahin, “Tahminlerimize göre binin üzerinde çocuk yaşta, oyun çağında, neyin ne olduğunu, nereye gittiğini, ne yaptığını bilemeyen çok sayıda özellikle Güneydoğu bölgemizden götürülmüş kişilerin olduğunu bilmekteyiz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.