Pedagojik Formasyon Sonuçları 2013 ÖSYM YÖK

Pedagojik Formasyon Sonuçları 2013 ÖSYM YÖK
 • 17.12.2013

2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları açıklanıyor. 2016 2017 YÖK formasyon sonuçları bugün içerisinde açıklanması  bekleniyor. 28 Kasım- 6 aralık tarihlerinde başvuruları alınan pedagojik formasyon eğitimi sertifika programları sonuçlarının 17 Aralık Salı akşamına kadar açıklanması ihtimal dahilinde. ÖSYM tarafında alınan sonuçlar bu hafta ÖSYM’nin sitesinden açıklanacaktır. Pedagojik formasyon sonuçları 2013 YÖK kontenjanlarına bağlı olarak sonuçlandırılacak. 2016 2017 Öğretim yılı Pedagojik formasyon sonuçları öğren için bu sayfamızı takip ediniz. ÖSYM formasyon sonuçları saatler içerisinde açıklanacak ÖSYM 2013 pedagojik formasyon sonuçları yani geçtiğimiz günlerde yapılan pedagojik formasyon tercih sonuçları açıklandığında sitemizde aktif link yer alacaktır.

Pedagojik Formasyon Sonuçları

formasyon sonuçları

Pedagojik Formasyon Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak : 2013 pedagojik formasyon yerleştirme sonuçları gün içerisinde belli olacak. ÖSYM’den gelen haberlere göre formasyon sonuçları belli olmuş durumda, en kısa sürede resmi site kanalıyla yayınlanacak ve formasyon sonuçları bu sayfada da aynı zamanda yer alacaktır.

6 Aralık’ta son bulan tercihlerin sonuçları bu hafta büyük ihtimalle açıklanacaktır. Son zamanlardaki tüm tercih ve sonuç işlemlerinde olduğu gibi tercih sonuçları adaylara posta ile gönderilmeyecek, sonuçlar ÖSYM’nin sitesinden ilan edilecektir. ÖSYM sonuçları adayın kazandığı üniversiteye de elektronik ortamda gönderecektir. Bu gönderi tamamlandıktan sonra adaylar sonuçlarının açıklanmasını takiben beş gün içinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Kayıt yaptırmak isteyenler ÖSYM’ye değil, kazandıkları üniversiteye başvuracaklardır.

Pedagojik formasyon sonuçları için Tıklayın bugün açıklanacak, açıklandığında bu link aktif hale gelecek

Formasyon Alanlar Ağustosta Atanabilecek

Bu yıl formasyon alan adaylar KPSS’ye girerek yeterli puanı aldıkları taktirde atama tercihinde bulunabilecek. Pedagojik formasyon sonuçları gereği formasyon programları üniversiteler tarafından ağustos ayına yetişecek şekilde düzenlenecek.

Verilecek pedagojik formasyonlarda 80 üniversitede 34 alanda toplamda yirmi bin öğrenciye eğitim verilecek. Kontenjanlar ise şu şekilde:

Türk dili ve edebiyatı                   2 bin 590

Matematik                                            2 bin 370

Din kültürü ve ahlak bilgisi    2 bin 240

İmam Hatip  Lisesi Meslek dersleri     1880

İngilizce                                           1860

Tarih                                                    1790

Fizik                                                     1010

Kimya                                                 900

Coğrafya                                           900

Biyoloji                                               890

Teknoloji tasarım                     260

Arapça                                              260

Psikoloji                                         200

Rusça                                              90

Fransızca                                      80

Bunun dışında sanat ve tasarımla denizciliğe 140’ar, elektrik-elektronik teknolojisi ve bilişim teknolojilerine 100’er, tarım teknolojileri 90, sanat tarihi 80kişilik kontenjan ayrıldı.

50 kişi ile gazetecilik ve 40’ar kontenjanla, raylı sistemler, adalet, biyomedikal cihaz teknolojileri, gemi yapımı, radyo-televizyon, halkla İlişkiler ve organizasyon hizmetleri ve harita-tapu-kadastro alanları ise en az kontenjan ayrılan bölümler arasında.

Kayıt için gereken belgeler

Kayıt için istenen belgeler ise şunlar:

Dilekçe,

Onaylı mezuniyet belgesi,

Transkript,

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2 fotoğraf,

Öğrenim ücretinin ilk taksitine ait banka makbuzu

Programdan alınacak ücret en  fazla 2 bin 54 lira olacak

Pedagojik Formasyon Sonuçları Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. sezgi dedi ki:

  en geç cumaya kalır pazartesi de kayıtlar başlar çok uzadı . gec olsun güç olmasın bekle bekle nereye kadar

 2. naime mutlu dedi ki:

  bence bugün açıklanmazsa cumaya kalır

 3. nefise dedi ki:

  açıklayın artık ya gunlerdr beklıyoruz ınsanları bu kadar merakta bırakmaya hakkınız war mı herkes bır bekleyıs ıçerısınde..yazık yaa.sureklı sıstem değiştiriyorsunuz değiştirdiğinizle kalmayıp bu kadar ınsanı merak içerisinde bırakıyorsunuz …acıklayın artık da ınsanlar yönünü belirlesin rahat etsın yaa..walla bıktık artık ösym nin bu yönlerinden……

 4. naime mutlu dedi ki:

  not ortalamam 80 edebiyata yerleşebilir miyim sizce

  1. ersin dedi ki:

   inşallah olur 80 iyi sayılır

   1. naime mutlu dedi ki:

    tşk ederim umarım olur

   2. naime mutlu dedi ki:

    umarım olur

 5. Tolga dedi ki:

  Ercan dalgamı geciyon yüru git alesten 96 almısmış okul oert 92 imis yalancılıgn diz boyu

 6. yusuf dedi ki:

  Arkadaşlar bende çooook şaşkın bir durumdayım. Bu yaşıma geldim hic bir şey için bu kadar merakla beklememistim. Bu biliyor musun neye benziyor; doğum sancısına. Kusura bakmayın aman durum böyle maalesef. Herkes ızdırap çekiyor. Bunun bir bedeli olması lazım

  1. meryem dedi ki:

   dış gebelik olmasın o :)

 7. yeteeeer artiiiik dedi ki:

  Arkadaşlar bende çooook şaşkın bir durumdayım. Bu yaşıma geldim hic bir şey için bu kadar merakla beklememistim. Bu biliyor musun neye benziyor; doğum sancısına. Kusura bakmayın aman durum böyle maalesef. Herkes ızdırap çekiyor. Bunun bir bedeli olması lazım.

 8. Ercan dedi ki:

  alesten 96 almışım ortalamam 92.5 acaba formasyon alma şansım varmı matematikten

  1. aylin temur dedi ki:

   ercan vakit geçirmeden hemen bi doktora git sen… hem diline hem beynine bi baksınlar… hadi acele et…

  2. hasan dedi ki:

   Beyler dağılın, matematik cozmekten adam uçmuş hayal goruyor

 9. E dedi ki:

  Arkadaşlar hiç boşuna beklemeyin Ankara’da dayısı olanlar beklesin çünkü sınav formalite icabıydı kaynak çok sağlam

  1. sezgi dedi ki:

   kimmiş bu kaynak ne formalitesi .. bu kadar da olmaz bu kadar ınsanın hakkı yenip torpil yapılmaz abartılmış.. torpil olsa hemen açıklanır bu kadar hafta bekletmezler.. heryerde torpil var evet… ben yetenek sınavına girecegim zaman bile vardı ama herkes mutlaka hakkını alır çalısan hakkını alır bu dünyada torpil de 2-3 adama yapılır yapılırsa .. bu kadar da abartmayalım .. eminim ki herkesin bileğinin hakkını alacak..Şu sağlam kaynak kim laf olsun torba dolsun işte.

 10. gülseren dedi ki:

  bence de yeter artık acıklanacaksa acıklansın bu kadar ınsanı gunlerdır oyalamanın bı anlamı yok… ! ales gıbı bı sınav 5 gunde acıklandı bu nıye bu kadar uzaltı anlayamadık dogrusu .hayırlısı deyıp beklıcez artık

 11. orhan AKAN dedi ki:

  Öğrencinin bu kadar aşağılandığı bir ülke daha hayal edemiyorum. insan çıkar bari bir açıklama yapar da bekleyenler de bir nebze rahatlar.

 12. Ceyda dedi ki:

  yazıklar olsun sınav biteli bir ay oldu . formasyona ales şartı getirdiğinizi duyurduğunuzda sunava iki ay vardı. iki ay bile çalışabilecek zaman verilemeyen sınavın ardından bir ay geçti daha yerleştirme yapamadınız utanın utanın.

 13. erhan Cam dedi ki:

  açıklasınlar, artık yoksa biz mi rezilliklerini açığa çıkaracağız… yeter artık bu kadar yalan dolan, insaf yahu bu insanların bir hayatı planlaması gereken bir programları var. sizin zaman kavramından haberiniz var? nasıl tehaazür edilir bilir misiniz… açız aç, karnımı yıllar sonra doyuracağım hesaplamasını yapıyorum sen kimin zamanını yiyorsun ösym… yeter artık el insaf yahu. ayıptır günahtır, zulümdür…

YORUM YAZ