Pedagojik Formasyon Başvurusu Nasıl Yapılır

Pedagojik Formasyon Başvuruları 2018 2019 ÖSYM, Pedagojik Formasyon Başvurusu Nasıl Yapılır

ÖSYM’den gelen duyuru kapsamında, 2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemlerini kendileri kabul edecek. 28 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında adaylar yerleştirme istemiyle başvuruda bulunacak. Adaylar, tercihlerini kılavuzlarda yer alan hususlar kapsamında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden bildirebilirler. Sisteme yalnızca TC kimlik numaraları ve şifrelerini girmeleri yeterli olacaktır. ÖSYM’ye posta ile veya bizzat iletilen tercihler kabul edilmeyecektir. Verilen tercih süresi dışında ekstra süre tanınmayacaktır.

pedagojik formasyon

Kılavuzlar yalnızca ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlanacaktır. Yerleştirme istemiyle tercihte bulunacak kişilerden kılavuzu özenle incelemeleri rica olunur.

YÖK ve ÖSYM tercih için iki farklı kılavuz hazırladı. Kılavuzlara bakılarak, 2010 ALES Sonbahar Dönemi ile 2011-2012-2013 senelerinde herhangi bir ALES’e girmiş ve gerekli puanı elde etmiş kişiler yerleştirme için başvuruda bulunabilecek. Adayların tercihleri yalnızca elektronik ortamdan kabul edilecek. 2010 ALES sonbahar dönemi ile 2011-2012-2013 senelerinde gerçekleşen sınavlardan herhangi birine girmemiş veya girdiği halde puanı hesaplanmamış kişiler ile tercih sürecinin son gününe kadar mezuniyetini kazanmamış kişiler tercih bildiriminde bulunamayacak. Tercih ve yerleştirme işlemlerine başvuruda bulunan kişilerin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki bulunan verileri geçerli olacak.

Tercih işlemi için 10 lira ücret ödenmesi gereklidir. Adaylardan en çok 30 tercih alınacaktır. Adayların akademik not ortalamaları 100’lük sistem baz alınarak hesaplanacak. Dönüştürme işlemlerinde ise YÖK’ün kaleme aldığı tablo esas olacaktır.

Pedagojik Formasyon Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

Pedagojik Formasyon Başvuruları Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.