Passolig Nedir Nasıl ve Nereden Alınır

Passolig Nedir Nasıl ve Nereden Alınır hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Ülkemizin futbolundan bundan sonra yeni bir çağ başlıyor. Passolig kart ismi verilen bu yeni sistem ile bundan sonra kağıt bilet kullanımı sona erecek.

Futbol tutkunları bundan sonra maç yerlerine e-bilet olmadan giriş yapamayacak. Sistemin bu sezon için özel olarak tek istisnası da kombinesi olanlar için geçerli. Kombine bileti olanlar bu sezon kartları ile maç alanlarına girebilecek. Fakat onlar da gelecek yıldan sonra e-bilet almak zorunda kalacak. Çocuk ve kadın futbol severler de cezalı olan maçlara girişte e-biletlerini ücret ödemeden de olsa yükleme yaparak almak zorunda.

Peki bu e-biletler nasıl ve nereden alınabilecek, sistem nasıl kullanılacak?

Ntv sporda yapılan habere göre kart için başvurular www.passolig.com.tr internet adresi üzerinden yapılacak. Bu sitede 3 tane değişik kart tipi içinden bize uygun olanı seçerek başvuru yapmamız mümkün. Kart ücretleri her sezon bir kez ödenecek. İşlem onayı alınmasının ardından maksimum 1 hafta içerisinde biletimiz eğer istersek adresimize yollanıyor veya kendimiz stadyum önündeki gişelerden, PTT şubelerinden alabiliyoruz.

Bilet almak için ise bu defa www.passo.com.tr sitesine giriş yapıyoruz. Bu adres üzerinden gitmek istediğimiz maçı kartımıza yükleyebiliriz veya stadyum önlerindeki gişelerden de yükleme yapmak mümkün.

indir (4)

Passolig nedir, nereden alınır hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.