Özür Grubu Sonuçlandı Sıra Öğretmen Atamalarında

37 bin öğretmen ataması ile ilgili olarak aday öğretmenlerin gözü kulağı branş bazındaki kontenjanlara çevrildi. Bakanlık tarafından öğretmen atamalarının 15 Eylül tarihine kadar gerçekleştirileceği açıklandı.

Bununla birlikte herkesin merakla beklediği özür grubu atama sonuçları da bugün açıklandı. Toplamda 25 bin öğretmen eş özrü veya sağlık özrü gibi nedenlerle yeni okullarına atandı. Atama sonuçları bakanlık tarafından atama.meb.gov.tr adresinden ilan edildi.

Özür grubu atamalarının gerçekleşmesi ataması yeni yapılacak öğretmenleri de yakından ilgilendiriyor. Çünkü bu atama sonuçlarına göre norm kadrolar yeniden belirlenecek ve bu sayede yeni atanacak öğretmenlerin branşlarına göre kontenjan dağılımları tespit edilecek. İllerden istenen norm bilgileri ile birlikte hangi branştan ne kadar öğretmen açığı olduğu tespit edilerek, ihtiyaç doğrultusunda 37 bin kadro branşlar arasında adaletli şekilde dağıtılacak.

Açıklanan sonuçların ardından branş bazındaki kontenjanların da beş gün içerisinde belli olması beklenenler arasında. İlk atanacak olan öğretmenler tahminen 4-10 Eylül tarihleri arasında tercihlerini gerçekleştirecek. Buna rağmen MEB, elini çabuk tutarak branş bazındaki kontenjanları bir iki gün içerisinde de açıklayabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.