Özür Grubu Atama Sonuçları 2013

Öğretmenlerin Eş, sağlık ve öğrenim özründen tayin isteyen öğretmenlerin 2013 özür grubu atama sonuçları açıklanıyor. Başvuruları 20-23 Ağustos tarihleri arasından alınan özür durumu atama sonuçlarını bugün yani 26 Ağustos 2013 Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı atama sayfasından öğrenebileceksiniz.

Özür Grubu Atama Sonuçları 26 Ağustos 2013

Öğretmenlerin sağlık,öğrenim ve eş durumu atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı atama birimi tarafından açıklanacak. Öğrenim, Sağlık ve Eş durumundan tayin isteyen binlerce öğretmen tatlı bir bekleyiş içerisinde. Özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak ? Tahminimize göre özür durumu tayin sonuçları 26 Ağustos Pazartesi günü “öğleden sonra” açıklanacaktır. Ataması çıkan öğretmenlerimizin kararnameleri ertesi gün İl Milli Eğitim müdürlüklerine gönderilmeye başlanacak. Kararnameler doğrultusunda eski okullarıyla ilişiklerini kesen öğretmenler yeni okullarına giderek göreve başlayabileceklerdir.

Öğretmenlerin Eş Sağlık Öğrenim Özrü Atama Sonuçları Açıklandığında Bu sayfada Olacak

 

Özür Grubu Atama Sonuçları İçin Tıklayın

26 Ağustos Özür grubu atama sonuçları, özür durumundan yer değiştirme sonuçları 26.08.2013

öğretmenlerin özür durumu atama sonuçları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

 

30 yorum

 1. Müsteşar Yaşar Tekin beyin sözleri üzerinden düşünecek olursak dün atamaların %50’si tamamlanmış bugün de %50’si yapılırsa yarın sonuçları öğrenebiliriz. :) :) o zaman neden sonuçlsr 26 Ağustos’ta denildi????

 2. Ben 2. aşama başvuru bile yapamadım. İlde boş kontenjan yok yazısı çıktı. Hiçbir eş ayrı kalmayacak açıklaması yapıldı ama bizim durumumuz belli değil. 26. seçeneği bile işaretleyemedim tercih sayfası açılmayınca. Üstelik alt alanımda ilde 2 açık var.

 3. bu saate kadar surekli baktim.insan kaynaklarindaki tc sorgulamada kayit bulunamadi diyor.ben basvurdugumdan eminim bi hata mi var? yoksa daha aciklanmadi mi.nolur biri beni aydinlatsin kafayi yijem

 4. bunca yıl emniyette çalışıyorum ..bizden daha rezil bibakanlıkdaha varmış oda meb….ne tebliğ tebellüğ var nede evrakla personele bilği…eşim öğretmen gerçekten acıyorum onun gibilere…eş durumu tayini sanalda yakaladın yakaladın yoksa soluğu idare mahkemesinde alırısn..oda seni muhattap alırsa tabi……allah kolaylıkvere hocalar size..

 5. Meb müşteşarı yusuf tekin twiter sayfasından yaptığı 23:00 açıklamaya göre 60000 başvuru varmış % 50 si tamsmlanabilmiş yarın sabah sonuçları açıklamayı planlıyorlarmış herkese hayırlısını dilemek lazım iyi geceler…

 6. SONDAKİKA: Bakanlıkla yaptığımız görüşme sonucunda,yetkililerin hala çalıştıklarını, sonuçların açıklanmasının saat dördü, hatta beşi bulacağını söylediler.

  • hocam ben kagıthaneye ıstedım ama umıdım yok.kucuk de olsa bı ıhtımal.ben bugun bellı olursa 2 gun ıcınde gelırım,umarım vazgecmezsınız tayınınız cıkar sızınde..

 7. sevgili meslektaşlarım Eskişehir’i isteyenler puanlarıyla paylaşırsa güzel olur diye yorumlamıştım daha önce kimse yazmadı konuştuğum kim varsa Eskişehir olması çok zor çok istenen bir yer diye yorum yaptılar. Kimse yazmayınca bir terslik var diye düşündüm yardım lütfen…

  • Mevzuat gereği tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ilişik kesilerek göreve başlanması gerekir. 15 gün tebliğ tarihinden itibaren başlar ilişik kesme+göreve başlama süresini kapsar. Sıkça karşılaşılan bir durum gibi ilişik kesmeden sonra başlamaz. “İlişik kestikten sonra 15 gün içinde göreve başlayabilirsiniz” ifadesi eksik çoğu kez de hatalıdır. Eğer tebligatın ilk günü ilişik kestiysek doğrudur. Daha 15 günümüz var. Ama tebligatın 10. günü ilişik kestiysek maalesef göreve başlamak için 5 günümüz kalıyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.