Özge Uzun Kimdir Nereli, Kaç Yaşında, Boyu

Özge Uzun Kimdir? Özge Uzun Nereli, Özge Uzun yaşı kaç yaşında ve boyu

Özge Uzun hayatı … Tv 8’nin sahibi değişti ve yeni sahibi olan Acun Ilıcalı kanalda reforma gitti. Ilıcalı, Tv 8’in tüm programlarına son verdi ancak yalnızca haftasonu sabah programı olan Erken Baskı programının yeni süreçte’de yayınlanacağını bildirdi. Programın sunucusu olan Özge Uzun’da görevine devam edecek. Bugün yazımızda Özge Uzun’u tanıtacağız.

özge uzun

Özge Uzun, 1979 senesinde Ankara’da doğdu ve ilkokulu yine orada gitti. 1993 senesinde Radyo Vizyon’da çalışan Erhan Konuk sayesinde yayın hayatına girdi. O dönemlerde TRT spikerlerinin yardımıyla sektöre ait bilgiler edindi. Ardından sistemli bir şekilde eğitim almak için İstanbul’a geldi. İstanbul’da ilk olarak Alem Fm’de yayın hayatına başladı. Daha sonra 2001 senesinde NTV kanalında seslendirme işine girdi. Bununla beraber Tv haberciliği eğitimini alan Uzun habercilik sektörüne geçiş yaptı.

Uzun zaman NTV ekranlarında hizmet veren Uzun, Fox Tv ve CNN Türk’te de spikerlik görevinde bulunmuştur. 2012 senesinde Kanaltürk te sabah programı yapan Uzun, en son Tv 8 ‘de Haftasonu sabah kuşağı programı olan Erken Baskı’nın sunuculuğunu yapmaya başladı ve halen bu görevde bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.