Özel Okul Teşvik Paketi Özel Okula Giden Öğrenciye Destek

Özel Okul Teşvik Paketi Özel Okula Giden Öğrenciye Destek
  • 24.11.2013

Çocuğunu Özel Okula Gönderen Veliye Devlet Desteği !

Dershanelerin kapatılmasıyla devlet özel okulu teşvik edecek. özel okul teşvik paketi kapsamında çocuğunu özel okula gönderenlere devlet maddi yardımda bulunacak. Dershanelerin isminin kaldırılıp özel okul hizmetine gidilmesini öngören uygulama üzerinde çalışan Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda dershanelerin mağdur olmaması amacıyla çocuğunu özel okula yazdıran kişilere teşvik uygulayacak.

özel okul teşvik paketi

MEB dershanelerin kaldırılacağı 2014 yılında özel okula giden öğrenci sayısının yükseltilmesi amacıyla bunu teşvik eden afiş ve broşürler hazırlayacak. Aynı zamanda özel okula giden öğrencilerin velilerine maddi yardımlarda bulunacak.

Bu düzenlemeyle ilgili bilgilerin bulunduğu MEB’in hazırladığı “2014 Mali Yılı Performans Programı” kitabında şunlar yer alıyor; Örgün olarak eğitim gören kişilerin istatistiğine bakılarak özel bu eğitimde özel okulların oranı 2012 senesinde yüzde 3.8 olarak belirlenen oran , 2013’ün son aylarında yüzde 4.2’ye ulaştığı tahmin ediliyor. Ancak bu oranın 2014’te yüzde 5 çıkarılması için çalışmalar yapılıyor. Velilere yapılacak maddi yardımlarda bunlardan biri..

Eğitimdeki çalışmalar yalnız bununla sınırlı değil, Bilim ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün geçtiğimiz günlerde TÜBİTAK’ın da yardımlarıyla Türkiye’deki üstün zekaya sahip çocukların İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehirlerde eğitim almaları için okul yapımlarına başlandı.

Devletin Özel Okul Teşvik Paketi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. serife . dedi ki:

    Merhabalar benim sorum 2014 te drsaneler kapatıldığı takdirde suan dersaneye giden cocuklar birakmalimi
    ?

YORUM YAZ