Özel Okul Teşvik Başvuruları 2 Eylül’de Sona Erecek

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğrenim görmek istemeyen öğrenciler için bakanlığın verdiği Özel Eğitim Teşvikinde son güne yaklaşıldı. Bakanlık tarafından özel okul teşviki almak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi 2 Eylül olarak açıklandı. Bu sebeple teşvikten yararlanmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları ve işlemlerini son güne bırakmamaları tavsiye ediliyor.

Özel okul teşvik başvurularının 2 Eylül tarihinde sona erecek olması sebebi ile MEB veli ve öğrencilere uyarıda bulundu. Başvurularının bu tarihte sonlanmasının ardından beklenen sonuçlar ise 3 Eylül tarihinde açıklanacak. Başvuru sonuçlarının bakanlığın resmi internet sitesinde duyurulacağı verilen bilgiler arasında.

Eylül tarihinde sonuçların açıklanması ile birlikte teşvikten yararlanmaya hak kazanan öğrencilerin işlemleri 4-10 Eylül tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. 11 Eylül tarihinde ise yerleştirme sonuçları ilan edilecek. Sonuçları açıklanan öğrencilerin nakil ve kesin kayıt işlemleri ise 14-21 Eylül tarihleri aralığında yapılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okulları bina kapasitelerinin % 50’si; okul öncesi kurumları ise bina kontenjanlarının %40’ı kadar eğitim ve öğretim destekli öğrenci kaydı yapabilecek.

 

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.