Özel Okul Fiyatları 2014 2015 Tablosu

Özel okul fiyatları 2018 2019 tablosu hakkında bilgi kısaca

2014-2015 yılı için özel okulların fiyatları belli oldu. Vatan gazetesinin haberine göre özel okulların ücretlerine, özellikle büyük şehirlerdeki özel okullara yüzde 7-22 arası zam geldi. Okuldan okula değişkenlik gösteren fiyatlar 16 bin lira ile 49 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. 2014-2015 fiyatlarına göre ön plana çıkan okul Ankara TED Koleji Anaokulu oldu. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 46 bin lira olan anaokulunun ücreti bu yıl KDV dahil 49 bin 250 liraya yükseldi. Türkiye’de bu fiyatın üzerinde olan özel üniversite olmadığı gibi dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nin 9 bin sterlinlik (31 bin) fiyatını da bu fiyatla geçmiş oldu. Lise düzeyinde ise en pahalı okul İstanbul Arnavutköy’deki ünlü kolej Robert Koleji oldu. Burssuz öğrenciler için Robert Koleji’ndeki 1 yıllık eğitim ücreti 47 bin 200 liraya ulaştı. Köklü tarihiyle yüksek fiyata sahip olan Robert Koleji’ni İstanbul Erkek Lisesi, MEF Okulları, Saint Benoit Fransız Lisesi ve Alman Lisesi gibi okullar izliyor.

300520142112045019298_4

Değerlendirin Sınıfta Bırakmayın

Milli eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü okulların kapanmasına 2 hafta kala başarı gösteremeyen öğrencilere umut kaynağı oldu. Sınıfta kalma ihtimali olan öğrenciler için okullara yolladığı genelgeye göre okullardan öğrencinin başarısızlığına göre değil yaşıtlarına oranla nasıl olduğuna ve sosyal özelliklerine göre sınıfta bırakılmalarını istedi.

Yeteneği Dikkate Alın

Öğrencilerin değerlendirilmesinde ve sınıfta kalma durumunda özellikle bazı derslerdeki başarısızlıklara bakılarak öğrencinin bırakılmaması gerektiği belirtildi. Öğrencilerin kendi yaş grubu arasında genel durumuna, ilgi ve yeteneklerine, sosyal yönlerine bakılması gerektiği vurgulandı. Öğrencinin sınıfta bırakılmasının öğrencinin sosyal ve akademik yönüne katkı sağlayacağı takdirde gerçekleştirilmesi istendi. Genelge sayesinde sosyal yönü kuvvetli ama birkaç dersi başarısız öğrencilerin sınıfta kalması engellenmiş oldu.

Özel Okul Fiyatları 2018 2019 Tablosu Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.