ÖSYM Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 11 sözleşmeli personel alacak. Başvurular 15 Ekim’de sona erecek.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda, başarı sırasına göre 11 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Sınava, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından ve bunların dışında kalan 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olan adaylar başvurabilecek.

Adaylar, başvuru şartlarının ayrıntılarını www.osym.gov.tr internet sitesinden öğrenilebilinecek.

Adayların başvurularını, ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra formda belirtilen belgelerle beraber 15 Ekim saat 17.30’a kadar, ÖSYM’nin Bilkent/Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ÖSYM’ye ulaşacak şekilde posta ile yapması gerekiyor.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, 2011 ve 2012 KPSSP3 puanının yüzde 70’i (KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının yüzde 30’unun (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecektir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak en fazla 110 aday sözlü sınava davet edilecek.

Sözlü sınav 7 Kasım 2012’de yapılacak. Sınav yeri ve tarihi, adayların e-posta ve posta adreslerine yazılı olarak bildirilecek. Sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Adaylar başarı derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar aday alınacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.