ÖSYM LYS Tercih Ek Yerleştirme Başvuruları Nasıl Yapılır

Üniversitelerin herhangi bir yükseköğretim programına yerleşememiş olan öğrenciler için ek yerleştirmeler başlamış durumda. Ek yerleştirme başvurusu yapabilmek için öncelikle ÖSYM’nin LYS ek yerleştirme kılavuzunu incelemek gerekiyor. Bununla birlikte bu tercihler esnasında dikkat edilmesi gereken birtakım durumlar söz konusu.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde üniversitelerin herhangi bir programına kaydolmayan ve açıkta kalan adaylar için ek yerleştirmeler merkezi olarak gerçekleştirilecek. Bu dönem içerisinde herhangi bir yükseköğretim programını kazanmış ya da kayıt yaptırmış olan öğrenciler ek yerleştirmelerden faydalanamayacak. Bu yerleştirmeler için başvuru ve tercihler 21 Ağustos tarihine kadar ÖSYM’nin ilgili internet sitesinden yapılacak. Başvuruları adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile bizzat kendileri gerçekleştirecek. Verilen süre içerisinde adaylar tercihlerini gerçekleştirerek sonuçların açıklanmasını bekleyecek. Bu dönemde herhangi bir merkezden şahsen ya da posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecek.

Ek yerleştirmelerin ardından açıklanan sonuçlara göre üniversitelere kayıtlar 31 Ağustos 2015 ve 4 Eylül 2015 tarihleri aralığında yapılacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.