ÖSYM Açık Uçlu Deneme Sınavı Soruları ve Cevapları

ÖSYM’den bir ilk, açık uçlu sorulu deneme sınavı yapıldı. Sonuçlar değerlendirilecek. Eğer olumlu bir rapor çıkarsa, ÖSYM bundan sonra birçok sınavı klasik sınav dediğimiz açık uçlu sorularla yapacak. İşte ÖSYM’nin geçtiğimiz gün yaptığı açık uçlu sorulardan oluşan deneme sınavı ve cevap anahtarı :

Ösym’den yeni bir duyuru daha geldi. Duyuru, Açık Uçlu Sorularla yapılan Deneme Sınavının Soru ve Cevap Kitapçığının Yayımlanması konusuna değinildi.

3 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilen Açık Uçlu Sorularla Deneme Sınavında bulunan sorular ve cevaplar ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlanmıştır.

Açık uçlu sorularla gerçekleşen deneme sınavının sonuçları için çalışmalar başlamıştır. Sonuçlar nihayete erdiğinde bunu ÖSYM resmi sitesinde adaylara ve kamuoyuna duyuracaktır.

ÖSYM sınav optik

Aslında ÖSYM sınav bitiminde soruları yayımlamıyordu. Fakat açık uçlu sorular ile gerçekleşen sınavlarda, nasıl soru çeşitleri yer aldığını belirtmek, adayların sınavla ilgili akıllarındaki soru işaretlerini gidermek için Açık Uçlu Sorularla Deneme Sınavı soru/cevap kitapçığı yayınlanmıştır.

ÖSYM’nin gerçekleştirdiği Açık Uçlu Sorular ile yapılan deneme sınavı, konusunda uzman kişilerin değerlendirmeleri sonucunda yapılmaktadır.

Açık Uçlu Sorularla Deneme Sınavı Soru/Cevap Kitapçığı İçin Tıklayın

 

Sizce ÖSYM Açık Uçlu Sorulu Sınavlarda Başarı Sağlayabilir mi ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. arkadaşlar açık uçlu sorularla sınavı desteklerken öğretim sistemini bilerek konuşun ,şu andaki eğitim sistemimiz teste dayalı,ezberci bir sistem bu şekilde yetişdirdiğiniz geleceğimizin gençlerini öğrenmedikleri bir sistemde sınava alıyorsunuz.başarı ne olabilir. ayrıca bu kağıtları kim okuyacak komisyon hangi komisyon … güvenirliliği ne… örnek soruları incedim tamda torpillerin döneceği komisyonda adamı olanın, yakını olanın, dayısı olanın çoğaltabilirsiniz köşeyi döneceği sistem.yazıktır bu gençlere lise sona kadar testle gel üniversiteye girerken açık uçlu soru yazıktır günahdır.vebali büyüktür.işin özeti burnumuza pis kokular geliyor bu sistemle.Bunun için ilköğretimde başlayarak çocuklara bu sistemle eğitirsin sonrada açık uçlu sorulardan sınava alırsın. burada bile kağıtların değerlendirilmesi birkaç kişilik komisyonların eline bırakamazssın.lütfen birşeyler savunurken işleyişi bilerek konuşunuz

    • kesinlikle haklısınız ayrıca test bile okunurken dünya kadar yanlışlık oluyor burada hangi öğr. nasıl okuyacak çocuğun yazısı çirkinse anlamadım deyip üzeri çizilmeyecek mi çok yanlış bir sistem inş hayata geçmez

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.