ÖSYM 2013 LYS Tercih Kılavuzu ve Başvuru Bilgileri

Tercih dönemi bugün (8 Temmuz 2013) resmen başladı. Üniversite adayları 2013 LYS tercih kılavuzu ve ÖSYM Yükseköğretim Kontenjanları Kılavuzunu inceleyerek tercih yapmaya çalışacak. Tercih süreci 18 Temmuz’a kadar sürecek. İşte 2013 LYS tercih kılavuzu ve diğer detaylar:

Bir yükseköğretim programına yerleşmek isteyen adaylar ÖSYM tarafından yayınlanan ve aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabileceğiniz LYS tercih kılavuzu 2013 aracılığıyla tercih edecekleri programların bir önceki yerleştirme dönemindeki başarı sırası, taban puanı ve diğer şartlarına bakarak tercih yapacaklardır. Adayların tercih sürecinde ihtiyaç duyacakları her türlü bilgi tercih kılavuzunda yer almaktadır.

2013 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu indir

Hatırlatma:  Tercih Edeceğiniz Bölümlerin Başarı Sıralamalarının da Yer Aldığı Detaylı Kılavuz İçin Aşağıdaki Linklerde Yer Alan Tablo 3A/3B ve Tablo4’ü inceleyeniz.

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (8-18 Temmuz 2013)

Linklere Tıklayarak İnceleyebilirsiniz.

Tablolar

LYS Tercih Kılavuzu ve Kontenjanları İle İlgili Yorumlarınızı ve Aklınıza Takılanları Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. bazı bölümler farklı üniversitelerde farklı puan türleri ile alıyor mesela sosyal hizmet bazı ünilerde ygs5 ile bazı ünilerde tm3 ile alıyor nedeni nedir farkı nedir ?

    • Özge, tabi ki gelir. Puana bakmıyorsunuz. Sıralamanıza bakın, puanlarda bu yıl bölümlere göre değişmekle birlikte ciddi düşüşler olacak. Puan yanıltır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.