Ortaokul 5. Sınıf Öğrencileri İçin Okullar Ne Zaman Açılacak

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri için okullar ne zaman açılacak hakkında bilgi kısaca

1. sınıf öğrencilerine uygulanan okula uyum programı bu yıl yeni bir uygulamayla 5. sınıf öğrencilerine de uygulanacak. 2014-2015 eğitim öğretim yılı bu uygulama için başlangıç olacak ve ortaokula başlayan 5. sınıf öğrencileri için okullar 8 Eylül’de diğer öğrencilerden daha erken açılacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre bu yıl ilk kez ortaokula yani 5. sınıfa başlayan öğrenciler, okula uyum programına alınacak.

5. sınıf öğrencilerinin ortaokula başlarken yaşadıkları uyum problemlerinin bu şekilde en aza indirgenmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2013-2014 eğitim öğretim yılında ortaokula başlayan öğrencilerin uyum problemleri ile ilgili yaptığı çalışma sonucu böyle bir karara varıldı. Yapılan araştırmalarda 5. sınıf öğrencilerinin ne gibi uyum problemleri yaşadığı, bu problemlerin aşılması için ne gibi çözümler uygulanabileceği gibi konulara yönelindi. Konuyla ilgili uzmanların, okul müdürlerinin, sınıf ve rehber öğretmenlerin, öğrencilerin fikirleri alındı.

Tüm bu araştırmaların sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı, 2014-2015 eğitim öğretim yılından başlayarak ilkokul 1.sınıf öğrencilerine uygulanan uyum programının ortaokul 5. sınıf öğrencilerine de uygulanması kararını aldı. Uyum problemlerinin çözülmesi amacıyla öğrencilere uygulanan uyum programında, farklı okullara giden öğrencilerin okula uyum sağlayabilmesi için hoşgeldin etkinlikleri, okul tanıtımları, öğretmen ve arkadaşlarla tanışma faaliyetleri, okul kuralları anlatımı gibi çalışmalar yapılacak.

5. sınıf öğrencileri yeni eğitim öğretim yılından başlamak üzere her yıl okula 1 hafta erken başlayacak ve uyum programına tabi tutulacak. Bu nedenle 5. sınıf öğrencileri bu yıl 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında okullarında bulunacaklar ve uyum programını tamamlayacaklar. 2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci dönemi ise 15 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

öğrenci-kıyafetleri

Ortaokul 5. Sınıf Öğrencileri İçin Okullar Ne Zaman Açılacak Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.