Ortak Sınavlarda Görevli Öğretmenler 225 TL Ek Ders Ücreti Alacak

Merkezi Ortak Sınavlarda Görevli Öğretmenler Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alacak Belli Oldu !

TEOg Ortak sınavlarda öğretmenler 225 TL ek ders ücreti mi alacak, Merkezi ortak sınavda görevli öğretmenlere ne kadar ek ders ücreti ne zaman ödenecek …

Çorum İl Müdürlüğü’ ne Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU tarafından ek derslerle ilgili resmi yazı gönderildi. TEOGS’ de öğretmenlere adaletsiz davranıp bir sınav günü boyunca 5 saat ek ders ücreti veren Milli Eğitim Bakanlığı bu hatasını telafi etti.

Çorum İl Müdürlüğü’ ne Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU tarafından ek derslerle ilgili resmi yazı gönderildi.  TEOGS’ de öğretmenlere adaletsiz davranıp bir sınav günü boyunca 5 saat ek ders ücreti veren Milli Eğitim Bakanlığı bu hatasını telafi etti. Yeni karara göre öğretmenler her oturum için 5 saat ek ders ücreti alacaklar ve görevli öğretmenler toplamda iki sınav günü boyunca 30 saat ek ders ücreti almış olacaklar. Bu 30 saat ek dersin üzerine %20 vergi dilimini de eklediğimizde görev yapan öğretmenlerin 225 TL ücret alacakları ortaya çıkmaktadır.

Bu çalışmalarla ilgili illere bilgilendirme yapılan resmi yazı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü imzasıyla gönderildi.

3607157 sayılı 29 Kasım’ da gönderilen resmi yazıda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına ait tüm belirsiz konuşlar kesinliğe kavuşturulmuştur.

TEOG sınavında görev yapacak öğretmenlere bir sınav günü için 5 saat ek ders ücreti verilecek.” sözü eskide kaldı.

Bakalığın yolladığı resmi yazıya göre yapılan değişiklikle görevli öğretmenlere bir gün için değil bir oturum için 5 saat ek ders ücreti ödenecek. İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün yolladığı resmi yazıya bakacak olursak;

1. Sorumluluk sınavlarında görev yapan öğretmenlerin de 5 saat ek ders ücretinden faydalanmaları gerekmektedir.

2. TEOG sınavında görev yapan öğretmenler ve yöneticiler her oturum için 5 saat ek ders ücreti almalıdır.

3. TEOGS nedeniyle okulların tatil edilmesiyle ek ders görevlerini fiilen yerine getiremeyen öğretmenlerin sınavda görevli olsun ya da olmasın ek ders görevlerini yapmıs olarak sayılmaları söz konusudur.

4. Sınavlarda görevli olan öğretmenler ve yöneticilerin sınav günlerine denk gelen ek dersleri de var ise bu durumda görevli öğretmen ve yöneticilere her iki durumdan da ek ders ücreti ödenmelidir.

1 yorum

  1. İnsan kaynakları her oturum için demiş ama her gün bir oturum
    Saydiklari için 10 saat görünüyor yani bakanlik her oturum diyerek önceki kararı desteklemiş ne yazik ki.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.