Ortak Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

TEOG Cevap Anahtarı 28-29 Kasım 2013, İngilizce, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen ve Teknoloji, Matematik, Din Kültürü ve Türkçe Soruları Cevap Anahtarı bu sayfada olacak. Yine 28-29 Kasım 2013 Ortak Sınav soruları cevap anahtarı ve merkezi sistem ortak sınav soru cevap anahtarları MEB eşliğinde bu sayfada …

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bildiride, 2013-2014  eğitim-öğretim yılı 8.sınıflar için uygulanan ortak sınavının birinci gün ve 2. gün sınavları, yurt çapında ve yurt dışında toplam 14 bin 407 sınav merkezi ve 86 bin 25 salonda yapıldı.

ortak sınav soruları

Merkezi ortak sınavların ilk gün oturumunun sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere minnetleri sunduğu bildiride şöyle ifadeler yer aldı; ortak sınav soruları birazdan bu sayfada olacak. TEOG A kitapçığı ve TEOG B kitapçığı merkezi ortak sınav soruları cevap anahtarı

8.Sınıflar 1. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı Kitapçıklara Tıklayarak Bakabiliriniz.

  

DERSLER KİTAPÇIKLAR
Türkçe  A Kitapçığı    B Kitapçığı 
Matematik  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Din Kültürü  A Kitapçığı   B Kitapçığı
Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı   B Kitapçığı
İnkilap Tarihi  A Kitapçığı   B Kitapçığı

“Bakanlığımız, bugünde yapılacak ikinci gün oturumları dolayısıyla öğrencilerimizin morallerini düşürmemek için, sınav sorularının hepsini yarın saat 14.00’de kamuoyuna bildirecek. Sınavların sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan yazılı ve görsel basın mensuplarına minnetlerimizi sunuyor, bugün gerçekleştirilecek ikinci gün oturumlarına katılacak bütün öğrencilerimize ve vazifede bulunan personelimize başarılar diliyoruz.”

Ortak Sınav Soruları Hakkında Yorumlarınızı ve Cevaplarınızı Aşağıdan Hemen Yazarak Paylaşabilirsiniz.

66 yorum

  1. bence sorular çok kolaydı fen ve teknoloj ‘a’ kitapçığı 8. soru ‘d’ olcaktı meb’e hakaret eden arkadaşlarım çalışmadıysan kimseye bişey demeye hakkın yok o kadar gerizekalı olmasaydın da çalışsaydın….

    • aynn sana katılıyom arda o soru bnce yanlış bir kere orda yaşayanlar modifikasyon gibi 2 de bir değişmiyolar ki a.mk mebi piçler zati bazı soruları yanlış hesaplamış a.mk mebi ya hakkımız varsa sonuna kadar haram olsun ibnelere

  2. arkadaslar kafalarına göre soru ıptal etmısler. cok saglıklı bir sınav olmadı. matematik ve ingilizce aynı saatte ben ingilizceyi 25 dk da bıtırıp 15 dakıka daha matematik cozebilirdim hep beraber ıtıraz edelım daha saglıklı bır sınav ıcın!

  3. Bence sınavda çıkan soruların hepsi kolaydı. Zordu diyorsunuz ama bu dediklerinizle anca karşınızdaki kişileri korkutuyorsunuz. sen zordu diyorsun o da zordu diyor diğer kişilerde sınav sonuçları diyor. soruların Hepside kolaydı bu kadar. uzatan var mı olayı??

  4. fende bir şema vermişti.hangisi söylenebilir diyordu .dişi birey erkek birey falan onu ne yaptınız ? bir tanede tablo vermişti baskın ve çekinik genlerle ilgili onun cevabı ne olacaktı?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.