Orman Ürünleri Dışında İnsanlar Ormanlardan Nasıl Yararlanmaktadır

Orman ürünleri dışında ormanlardan nasıl yararlanılır, orman ürünleri dışında insanlar ormanlardan nasıl yararlanmaktadır konularında sizlere bilgi vereceğiz.

Ormanlar, dünyamızın akciğerleridir. Onlar olmasaydı dünyamız daha kirli bir halde olurdu ve hava kirliliği yüzünden insanların sağlığı olumsuz yönde etkilenirdi.

İnsanların, ormanlardan yararlandığı en önemli nokta oksijen yani temiz havadır. Yukarıda da dediğimiz gibi ormanlar dünyamızın akciğerleridir. Ormanlarda gezip dolaşan, temiz havayı ciğerlerine çeken bir insan belkide ormanlardan en fazla yararlanan insandır diyebiliriz.

Ormanların diğer bir yararı erozyonu engellemektedir. Böylece ormanlar sayesinde insanların zarar görmesi de engellenmiş olmuştur. Bu da dolaylı yoldan da olsa insanların ormanlardan yararlandığı bir imkandır.

Bunlar dışında insanlar, ormanlardan odun ve kereste yani orman ürünleri dışında ürünler elde ederler.

Ormanlarda orman ürünlerinden başka ürünler elde edilen ürünler;

İnsanlar; reçine, kekik, bitki soğanı, çam fıstığı, ada çayı, mantar, kozalar, fındık gibi yenen ürünler de elde etmektedirler.

Orman Ürünleri Dışında İnsanlar Ormanlardan Nasıl Yararlanmaktadır Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize OrmanlarYazın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.