Önlisans Ortaöğretim KPSS Başvuruları Nasıl Yapılıyor 2014

Önlisans Ortaöğretim KPSS Başvuruları Nasıl Yapılıyor 2014 hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

27-28 eylül tarihlerinde yapılacak olan sınavdan önce ücret olan 40 tl yi bankaya yatırmak gerekiyor.

ÖSYM yaptığı açıklamada, 2014 KPSS ön lisans sınavının 27 eylül 2014 tarihinde , ortaöğretimin ise 28 eylül 2014 tarihinde olacağın ı din hizmetleri alan bilgisi testi ise 18 ekim de yapılacak dedi.

2014 KPSS ortaöğretim ve ön lisana bu kurumlardan mezun adaylar girecekler. Diyanet işlerinde görev almak isteyenler ise DHBT katılımı için başvuruda bulunmak zorundadırlar. Başvuruyu kaçıran adayların sınava girme şansları yoktur.

Başvurudan önce sadece ücreti yatırmak yeterli değildir, ayrıca başvuruyu kılavuzda yer adlığı biçimi ile yapmak şarttır. Ücret yatırılsa da başvuru yapılmayınca sınava girme hakkı yoktur.

Başvuru merkezleri ile yapılan başvuruda bilgileri kontrol etmek amacı ile görevliden aldıkları ve üzerinde onay kodunu bildirerek sisteme girilmelidir.

Başvuru merkezleri resmi iş günü ve iş saatlerinde başvuru alabilecekler internetten yapılan bireysel başvurular ise 24 temmuz 2014 tarihinde 23.59 da kapanacaktır.

Başvurusunu yapan adaylar ise başvurularını ais.osym.gov.tr adresinden kontrol etmelidir ve bilgilerini bir çıktı olarak almalıdırlar.

Sınava katılmak isteyen adaylar kılavuz ile aday başvuru formuna başvurma süresi içerisinde osymnin resmi internet sitesinden yapabilirler.

Son olarak kılavuzu dikkatle incelemenizi ve basşvurularınızı ais.osym.gov.tr adresinden mutlaka kontrol etmenizi öneriyoruz.

KPSS Ortaöğretim ve önlisans başvuru tarihleri 2014 konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.