ÖMSS Tercih Sonuçları 2013 ÖSYM

ÖMSS yerleştirme sonuçları açıklandı.

2013 ÖMSS Tercih Sonuçları 14 Mart 2013 Cuma Günü Açıklanmıştır. ÖMSS Tercih Sonuçları Aşağıdan Öğrenebilirsiniz …

 “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. 2013 ÖMSS tercih sonuçları öğrenme :

omssBu amaçla hazırlanan 2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme başvuruları alındı, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapan adaylar ÖMSS yerleştirme sonuçlarını öğrenecekler.

ÖMSS tercih sonuçları açıklandı ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2013 ÖMSS Tercih Sonuçları Öğrenme Ekranı Açıklandı

2013 ÖMSS Yerleştirme Sonuçlarınız İçin Aşağıdan ÖMSS Sonuçlarına Tıklayınız.

ÖMSS tercih sonuçları açıklandığında aşağıda ÖMSS Yerleştirme sonuçları diye belirecek linke tıklayarak T.C kimlik numaranız ve aday şifrenizi girerek sorgula yaparak öğrenebilirsiniz.

ÖMSS yerleştirme sonuçları 2013 , ÖMSS tercih sonuçları , Özürlü memur AlımıÖMSS yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanacak.

Bir Önceki ÖMSS Yerleştirme Sonucu Oluşan Taban Puanlar :

ÖMSS Tercih Sonuçları ve Taban Puanları ile ilgili yorum ve sorularınızı aşağıdan bizlere iletebilirsiniz …

eokulegitim.com –  Mart 2013

13 yorum

 1. Aslında ne gerçek ne de gerçek dışı yaşadıklarımız, ilahi bir kalemin bütün adaleti.. Engelli olmak yada hasta olmak ellerimizle yaptıklarımızın bir sonucu değil ya tıpkı şu sınav sonuçlarında ki adaletsizliği kaldıramadığımız gibi istek dışı bir oluş.Doğrusunu isterseniz iş ne sınavlara bırakılmalı ne de puanlamaya bütün engellilere iş verilse ne olur sanki? Artık söze ne hacet bütün gerçekler ortada. Susamayan su ister mi !!!

 2. kesınlıkle hıcbır sekıl de yanlış tercıh dıye bır sey yok olamaz yanlış işaretlemeye kalktıgın zaman bu sefer sistem otomatik olarak kabul etmıyorlar devlet bızı bosuna enayı yerıne koymaya kalkmasın yazıklar olsun ya böyle durum olur mu kendımı gectım adam 70 alıyor onu deıl 55 alanı yerlestırıyor anlamalıydık bunun oyun oldugunu bakınız bırden bıre sistem deısıklıgı ıcın 3 gun daha uzatmadılar mı burda bir seyler yaptılar ama bellı deıl ben bunlara kesınlıkle ınanmıyorum ne maglup bunların dogru cvb verdıklerı…?

 3. yaw bu kadar haksızlık olur mu? bu ne biçim iş kim hakıma girdiyse onlara HARAM OLSUN HAKIMI ONLARA HELAL ETMİYORUM 71 puan almışım yerleşemdim 50 liler yerleşiyor buna adaletmi denilir

  • ALLAH hepimizin yardımcısı olsun hakkımızı yıyenlerın hepsının belasını versın ne dogru durust acıklama bıle yapmadılar devlet yırtınıyor butun engelleıler yerlesecek dıye ama ortalıktakı duruma bakınız ya ya böle adletsızlık olur mu

  • arkadsım sanırım engelli durumu yuksek olan arkadslaraoncelık verılmıs olabılır yalnız halen atanan kadrolarım puan sıralması acıklan mıs degıl onu beklıyelım ben 68 almıstım ama benımde olmadı

  • arkadsım sanırım dıyanette 60 veya 55 alanlar atan mıs olabılır o yuzden kımseyı suclayamam ben meslek lıse mezunuyum bu sınavda genelde atanan arkdaslarımız duz lse olabılır onların alt yapısı saglam cunku meslek lsesınde meslegıne yogunuk verılıp matematık ve turkçenın uzerıne dusulmuyor
   oyuden bırz sabır en dusuk 78 alındı dıye bılıyorım ımamatıp harıc
   atanan arkdasrımıza hayırlı olusun

 4. arkadaşlar bu atamalardan bir şey çıkmıyor ne iş anlamadım. devlet her engelliyi işe alacagım diyor ama bize hala birşey yok. Anlmıyorum ne iş……………………..

 5. Ben Bu işten bişey anlamadım devlete sesleniyorum aynı kadroya başvurupta 70 alan adam açıkta kalıyor 65 alan yerleşiyor bana bunun cevabını verecek olan varmı ??????? kimse yanlış tercih yapmışsın demesin neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum

 6. Selamun aleyhün ben mustafa bilgiç İşitme engelliliyim. benüm annem öldü olmuş.. ben ömss puan:54 oldum. devlet iş yerleştidi yok benim sizce ne yapıyorsun?

 7. Oley çok mutluyum, oturduğum ilçenin belediyesine yerleştim arkadaşlar. %55 raporum vardı. Herkese nasip eder Allahım inşallah, yok böyle bir şey ya :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.