ÖMSS Tercih Kılavuzu 2014 Başvuruları

2014 Engelli Memur ÖMSS Tercih kılavuzu, ÖMSS tercihleri 2014 Başvuru kılavuzu ÖSYM

Engelli memur adayları için başvuru tarihleri açıklandı. ÖMSS tercihleri ne zaman sorusu cevabını buldu, ÖSS tercih kılavuzu 2014 ve ÖMSS tercih başvuruları açıklandı.

Devlet kuruluşlarına alınacak engelli memur adayları Özürlü Memur Seçme Sınavı(ÖMSS) sonucu ile seçilecek. Bu kapsamda tercih tarihleri 27 Ocak ile 3 Şubat arasında yapılacak.

osymduyurueokul

ÖSYM yaptığı açıklama ile 2012 ÖMSS sınav sonucuna göre kamu kuruluşlarına engelli devlet memuru alacağını belirtti.

Tercihler için hazırlanan kılavuzda adaylar ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları olarak tercih yapacaklar.

Adaylar tercih kılavuzuna 27 ocak il 3 şubat arası ÖSYM internet sitesinden ulaşacaklar. Tercih yapmak için ÖMSS-2012 sınavına girmiş olmak gerekmektedir. Ortaöğretim mezunları ÖMSSP1 ile önlisans mezunları ÖMSSP2 lisans mezunları ÖMSSP3 ile tercih yapacaklar.

Daha önce bu kapsamda yerleşen adaylar tercih yapma imkanına sahip değiller.

Adaylar tercihlerini https://ais.osym.gov.tr adresinden yapacaklar. Tercih yapacak adaylara tavsiyemiz kılavuzu dikkatle inceleyip tercihlerini ona göre düzenlemeleridir.

“Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.

Tercih Kılavuzu, 27 Ocak-3 Şubat 2014 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, önceki ÖMSS Tercih Kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemezler.

Adaylar tercihlerini, 27 Ocak-3 Şubat 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

2014 ÖMSS Tercih Kılavuzu Tercihleri Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. BAŞBAKAN SESLENİYORUM İMRAN MAAŞLARİN VERSİNLER TEKRAR MAAŞLARİN BAĞLATTIN DİYORUM BEN İMRAN ÇALIŞAMIYORUM İŞSİZZİM BİRYERE GİREMEDİM ÇALIŞACAK İŞ BULAMADİM YAZIK DEĞİLMİ ÖZÜRLÜ ÇOCUKLARLA MAAŞİ KESİLDİĞİ YAZIK DEĞİLMİ ARKADAŞLAR NEDEN BAŞBAKAN ŞİKAYET ETMİYORSUNNUZ ARKADAŞLAR

  2. İMRAN ÇELİK ÖZÜRLÜ MAAŞİ KESİLDİ NEDEN KESİLDİĞİ ANLAMIYORUM TÜM MAAŞLARİN BAŞBAKAN KESİLLİYORLAR HEP KÜRK ŞIRNAK SİLOPİ İRAK İRAN YUNANİSTAN ÖZBEKİSTAN BAŞBAKAN MAAŞİ VERİYORLAR HEP KÜRKLER YADIM AFGANİSTAN ÇOCUKLARLA YARDIM EDİYORLAR PARASIYLA YARDIM EDİYORLAR İMRANNA KİMSEYLE YARDIM ETMİYORLAR.

  3. ÖZÜRLÜ MAAŞLARİN KESİLDİ NEDEN MAAŞLARİN KESİLDİĞİ BİLMİYORUM ARKADAŞLAR ARKADAŞLAR RECEP ERDOĞAN BAŞBAKAN ÖZÜRLÜ MAAŞLARİN BAŞBAKAN KESİLİYORLAR HEP KÜRK ŞİRNAK İRAK SİLOPİ İRAN HEP MAAŞLARİN YEDİLLİYORLAR YETİM ÇOCUKLARLA MAAŞİ BAĞLATTIYORLAR İMRAN AHMETTİ MAAŞLARİN KESİLDİ BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ .

    • İMRAN ÇELİK ÖZÜRLÜ MAAŞİM KESİLDİ YEŞİL KARTTA İPTAL EDİLDİ ÖZÜRLÜ MEMURLUK KURA ÇEKİMİ BAŞVURDUK SONUÇ HABER AÇİKLANMADİ NEZAMAN AÇİKLANNACAK NEZAMAN TERCİHİ SONUÇLARIN AÇİKLANACAK BEN RAPORUM DEĞİŞTİRDİM ÖZÜRLÜ MAAŞİM BAŞVURDUK ÇİKMADİ NE YAPILMASI NE GEREKİR BİLMİYORUM YÜZDE 45 YAŞİM 29 BEKARİM MERSİN İLÇESİ GÜLNARDAN .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.