Okulun Hayatımızdaki Önemi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda okulun hayatımızdaki önemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Okul, eğitim ve öğretim yuvasıdır. Okul, toplumda önemli bir yerdedir. Toplumda kurumsal olarak resmi bir şekilde tamamlayıcı bir rol oynaması itibar edilmesi anlamına gelmektedir. Eğitim hakkının bir insanlık hakkı olması, devletin zorunlu eğitimi güvencesinde bulundurması ve eğitimi teşvik etmesi de okullara duyulan saygıyı arttırmaktadır.

Eğitim ve öğretim kişinin hayatında cehaletin saf dışı bırakılması anlamına gelmektedir. Bu da ancak okul eğitimi ile ilgilidir. Okul eğitimi, kişilerin topluma adapte olmasını sağlar. Devletin amaca hizmet eden bireyleri topluma kazandırmasına yarar. Vatandaşlık görevlerinin farkında, devletine bağlı, vatan ve millet sevgi ve saygısı kazanmış bireyler ancak okul eğitimi ile bu duruma gelebilir.

Okulların toplumda birleştirici ve kurucu bir rol oynaması bireylerin kendilerini gerçekleştirmeleri ile de doğrudan ilgilidir. Kişilerin kendini gerçekleştirmesi okul başarısıyla da ilgilidir. Okul başarısının elde edilmesi kişinin meslek ve evlilik hayatına da etki eder. Bu nedenle okul bir yatırımdır. Bu yatırımın doğru kararlarla gerçekleştirilmesi gerekir.

Eğitimde doğru kararların verilmesi öğretmenlerle doğrudan etkilidir. Öğretmenler de okulla bütünleşmiş kişilerdir. Okul idaresi ne kadar sistemli ise öğretmenin öğrenci ve veli ile iletişim kurması da o kadar iyi olmuştur. Bu nedenle toplumsal ilişkilerimizde okul ayrı bir öneme sahiptir.

Okulun Hayatımızdaki Önemi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.