Okullardaki Bilgisayardan Facebook ve Twitter’a Girilir mi Artık Serbest

Okuldaki bilgisayardan internetten Facebook’a girmek serbest mi, Okuldan Facebook ve Twitter girmek serbest yasak kalktı …

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı internet ağı olan okullarda uygulanan Twitter ve Facebook yasağı kalktı.

Sosyal medyada Twitter’ı en etkin kullananlardan biri olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın direktifliğinde geçtiğimiz günlerde Beyoğlu Öğretmenevi’nde düzenlenen ‘Eğitimde Sosyal Medya’ konulu konferansın ilk olumlu yansıması yasakların kalkmasıyla gerçekleşti.

okullarda internet yasağı kalktı

İletişim Profesörü olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla okullardaki Twitterve Facebook yasağı kaldırıldı. Sosyal ağlardaki filtreler kaldırıldı.

Öğrenciler, öğretmenler ve eğitim yöneticileri artık okullarda, MEB’e bağlı öğretmenevi ile tümsosyal tesislerde Twitter ve Facebook’u aktif olarak kullanabilecek.

Özel bir TV’nin haberine göre; İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, “Milli Eğitim’de biz de Twitter’a giremiyorduk. Dünden bu yana girebiliyoruz. Zamana ve mekana bağlı kalmadan öğretmen, öğrenci ve velilerimiz sorunlarını bize iletebiliyorlar. Açıkçası ben de sosyal medyayı yönetimin bir parçası olarak görüyorum. Etkin kullanıyorum” diye konuştu.

eokul-meb.com

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.