Okullarda Kayıt Parası Vermek Zorunlu mu

Okullarda Kayıt Parası Vermek Zorunlu mu
 • 11.07.2012

2012 2013 eğitim öğretim yılı İlköğretim ve Ortaöğretim kayıtları başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER yine uyardı, okul kayıt parası vermek zorunlu değil … 11.06.2012 tarihinde e-konferansla yöneticilere seslenen Dinçer, kayıt döneminde bağış alınmaması konusunu yeniden ve açıkça dile getirdi.

Dinçer yöneticilere şöyle seslendi:”Okulda paraya ihtiyaç varsa bunu sistematik olarak çözmek benim görevim. Birilerinin kolunu bükerek para almak müdürün görevi değildir. 2976 okul müdürünün bağış aldığını gördüm. Bu müdürlere ceza verdim.Büyükşehirdeki merkezi semtlerdeki okullar o bölgenin çocuklarını almak zorundalar. Oradaki kapıcının çocuğunu kayıt parası veremedi diye okula almamak hangi ahlaka sığar. Bu adaletsizliğe benim göz yummam mümkün değildi.”

okullarda kayıt parası zorunlumudur ?, Okula öğrenci kayıt yaparken bağış yapmak zorunlu  mu ?

eokul-meb.com

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. 😠😳 dedi ki:

  BURSA YILDIRIM AKINCITÜRK İHSAN DİKMEN İLKÖĞRETİM OKULU BENIM KIZIM OKUYOR DAHA OKULLAR AÇILMADAN ZORUNLU KATKI PARASI VE KİTAP PARASI ISTEDILER.300 TL.DEVLET KARŞILAMIYOR MU KİTAP PARALARINI.BU PARALARI İSTEYEN OKUL MÜDÜRÜ ŞEMSI ŞAHSİ ÖĞRETMENLERE TOPLATIYOR.SINIF ANNELERİNİ ARACI KULLANIYORLAR.

 2. sema dedi ki:

  Benim oğlum ilköğretim birinci sınıfta ama yüzlira para istiyorlar böyle bir şey varmı

 3. RAMAZAN BAŞKAN dedi ki:

  kızımı anaokuluna yazdıracağım 300 tl kayıt parası istiyorlar ne yapmalıyım

 4. gülhan dedi ki:

  merhabalar,ben çocuğumu Halit Ziya Uşaklıgil ilköğretim okuluna kaydını yaptırıyorum fakat; benden 50 tl aidat ve 150 tl de bankaya para yatırıp dekontunu istiyorlar ödemem zorunlu mu neyapmalıyım.ödemezsem okula alınmayacak mı?

  1. hüseyin dedi ki:

   benden her ay bankaya 75 tl aidat ve ilk sefer olmak üzere kırtasiye masrafı adı altında ikiz çocuklarım var benden cocuk basına 150 tl bankaya yatırmam istendi ben bu paraları bankaya yatırmak mecburiyetindemiyim benim çocuklarım anaokuluna gidemiyecekmi benim durumum yok diye acele cevap bekliyorum bana yardımcı olurmusunuz?.

   1. metin yılmaz dedi ki:

    kesınlıkle kayıt parası veyahut milli eğtıme katkı payı diye birşey yoktur bilginize lütfen duyarlı olalım kımseye paranızı kaptırmayın ……!

 5. mustafa dedi ki:

  sonuçları ne zaman öğrenecerz

 6. tarık dedi ki:

  ela kavoğlu hangiokulakayıtlıolduğunu öğrenmekistiyorum

YORUM YAZ