Okullarda Başörtüsü İçin Kılık Kıyafet Yönetmeliği Değişecek

Okullarda Başörtüsü İçin Kılık Kıyafet Yönetmeliği Değişecek. Peki okullarda serbest kıyafet olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ortaöğretim kurumlarında başörtüsü serbestliği getiren yönetmelik değişikliğine yönelik eleştirilerle ilgili, “Yönetmelik henüz yayınlanmadı. Bütün bu eleştirilerin ne kadar haklı ya da haksız olduğu yönetmelik yayınlandıktan sonra görülecek” dedi.

nabi_avcinin_ogretmen_acigi_aciklamasi_h101802

Bakan Avcı, katıldığı AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Eğitim Destek Politikaları Çalıştayı sonrası basın mensuplarının başörtüsü düzenlemesine muhalefetten gelen eleştiriler hatırlatarak ’Daha küçük yaşlarda da uygulanacak mı?” şeklindeki sorusu üzerine şunları dedi:

“İki gündür medyamızın eğitim sorunlarına ilgisi olağanüstü, arkadaşlarımız dün düzenlenen Medya Okuryazarlığı Çalıştayı’na da yoğun ilgi gösterdiler. Ancak bu ekranlara fazla yansımadı. Bu konuda dün gerekli açıklamaları ayrıntılı bir biçimde yaptım. Yönetmelik henüz yayınlanmadı. Bütün bu eleştirilerin ne kadar haklı ya da haksız olduğu yönetmelik yayınlandıktan sonra görülecek. Yönetmelik Resmi Gazete’de de yayınlandıktan sonra pek çoğu magazine varan eleştirilerin ne kadar yersiz olduğu görülecek.”

“Ortaöğretim yönetmeliği mi yoksa kılık kıyafet yönetmeliğinde mi bir değişiklik olacak?” sorusuna ise Avcı, “Yönetmelik bütün eğitim kurumlarını kapsayan bir yönetmelik. Bu yönetmelik Bakanlar Kurulu Yönetmeliğidir. Milli Eğitim bakanlığı kurumlarına ilişkin genel esasları belirler” karşılığını verdi.

11 yorum

  1. Başınızı kapatıyorsunuz, kıçınızı açıyorsunuz. Çünkü aileniz size zorla kapattırıyor. Sizi bi serbest bıraksalar, incir yaprağı bile örtmezsiniz. Makyajlar sahne makyajı, kıçınız açıkta, saçınız kapalı. Çok acınacak haldesiniz. Yazık size.

  2. yönetmelik isteyen başörtüsü takabilir diyor. orasını burasını sergileyenlere ne oluyor onlan yine aynı şekilde gelebilir. kaldı ki bir veli olarak Alah’ın emri benim için her şeyden önce gelir ve devlet kanunu bize bu kolalığı sağlayacak şekilde yapması gerekir. ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum

  3. baş örtüsü ile dövme pearcing i karıştırmayın yalnızz…evet özgür bir ülkede yaşıyoruz bazı şeyler kısıtlı olmak zorunda ama kapalı girmek bizim hakkımız…

  4. Takdirle karşılıyorum. Böyle bir huzurlu ülkede neden özgürlük olmasın. Biz sana başörtünü tak veya çıkar mı diyoruz. İsteyen takar. İsteyende özgürdür kardeşim..Ama Allah’ın emri.. takarsan başarınrsın takmazsan hava gazı alırsın be dostlarım..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.