Okullara Tablet Ne Zaman Dağıtılacak

Öğrenciler heyecanla bekliyor, okullara tablet ne zaman dağıtılacak, öokullara öğrencilere tablet ne zaman verilecek son haber bu sayfada.

Tabletler Dağıtıma Hazırlanıyor

Fatih projesi kapsamında hedef, 11 milyon öğrenciye ulaşmak. Bu kapsamda Bakanlık, 81 ilde 10 milyon 600 bin adet tablet bilgisayar dağıtacak.

22 Kasım 2010 tarihinde başlatılan FATİH projesi kapsamında belirlenen okullara bugüne kadar 62 bin 800 tablet bilgisayar dağıtıldı. Yine proje kapsamında meslek liseleri dışındaki tüm liselere yaklaşık 85.000 adet akıllı tahta konuldu.

tabletler

Dağıtılan tabletlerde sorun olması durumunda garanti kapsamında tamiri mümkün olacak. Ayrıca mağduriyet yaşanmaması için okullara yaklaşık 3.000 yedek tablet dağıtıldı. Güncel verilere ulaşabilmek için tablet içerikleri eş zamanlı olarak güncellenebilecek.

 Eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini yaratmak acıyla planlanan proje kapsamında 570 bin dersliğe LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet altyapısı oluşturulacak. Öğretmenlere de bu proje kapsamında birer adet tablet bilgisayar dağıtılacak ve yetkinliklerinin arttırılması amacıyla hizmet içi eğitim verilecek.

Okullara Tablet Ne Zaman Dağıtılacak

32 yorum

  1. Sayın milli eğitim bakanı ben kırşehir de vali mithat saylam orta okulunda okuyurum 7. Sınıfa gidiyorum bize niye dağıtmıyosunuz bizimde hakkımız var ne olur bizede dağıtın okuduysanız TEŞEKKÜRLER

  2. lütfen daha dağıtmadığınız şehirlerdekideki okullar var.6.sınıflarada verin yada kısacası ortaokulların hepsine verin onlarında hakkı…çok yakında diyorsunuz ama yok böyle kandırılmaz insan cahit zarifoğlu ortaokuluna da tablet dağıtın okuduysanız teşekkürler

  3. ya kardeşim akıllı tahtalar meslek lisesinede takıldı ama yukarda takılmıcak deniiyo .. hakkımızı istiyoruz .. UZUNKÖPRÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ..

  4. şırnak lisesinde verdiler şuanada 10. sınıf oldular biz yeni liseli olduk verecekler dediler vermediler bizde istiyoruz kendimize ait bi tabletimiz olmasını 9. sınıflara verin lütfenn

  5. başbakanın tablet dağıtılack demesinden beri bekliyorum bu ne ya akıllı tahtalar takıldı ama tablet yok sistemi çok iyi ama benden kücükler tablete kavuşup tablete format atıp oyun yükleyip de şimdi keyfini çıkarıyorlar yok arkadaş hakımı İSTERİM onlarca tablet dağıtıyorsunuz bize hiç denk gelmedi MANİSA/SOMA ANADOLU YADA ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MİLLET ALDI BİZE YOK NEDİR BU YA

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.