Okullara Kar Tatili Verilen İller (7 Ocak 2015 Çarşamba)

Birçok ilde okullara kar tatili verildi. Valilikler açıklama yapmaya devam ediyor. İşte 7 Ocak Çarşamba kar tatili olan iller

7 Ocak İçin Kar Tatili Haberi Geldikçe Sayfamız Güncellenecek

İSTANBUL

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yarın İstanbul’da okullar tatil edildi.

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği haber geldi. İstanbul Valiliği’nden gelen haberde yarın yani 07 Ocak Çarşamba okullar tatil edildi.

ANKARA

Ankara Valiliği, hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden yarın ve perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 2 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın ve perşembe günü eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

ADIYAMAN

Çelikhan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiğini belirtti.

ARDAHAN (AA) – Ardahan’da merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezine bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışından dolayı eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün olduğu gibi yarın da eğitime ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı tarihte bir gün idari izinli olacağı kaydedildi.

AMASYA

Amasya’da il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiğini belirtti.

Hava koşulları nedeniyle bugün bazı ilçelerde ve taşımalı sistemin uygulandığı yerlerde okulları tatil ettiklerini anımsatan Güneş, “İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği yarın tüm il genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil edildi” dedi.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu’da devam eden kar yağışı nedeniyle 7 Ocak Çarşamba günü il genelinde okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.

Twitter hesabından açıklama yapan Vali Ahmet Zahteroğulları, “Evet, hava ve yol koşulları zorunlu kıldığında tatil olacağını söylemiştik. Yarın 7 Ocak Çarşamba tatil” ifadelerini kullandı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamileler de idari izinli sayılacaklar.

BURSA

 

Bursa’da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin 07 Ocak 2015 Çarşamba tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

ÇORUM

Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullar ile kamuda çalışan halime ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını bildirdi.

Vali Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan halime ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti.

Vali Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece başlayan ve sabah saatlerinde tipi şeklinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini hatırlattı.

Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

DENİZLİ

Yoğun kar yağışı Denizli’de hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İlk ve orta dereceli okullar için Denizli Valiliği tarafından bugün verilen tatil kararı; kar kalınlığının 20- 40 santim arasında değiştiği kentte 7 Ocak Çarşamba günü de dahil edilerek uzatıldı.

Bugün yapılması planlanan THY’nin İstanbul-Denizli ve Denizli-İstanbul seferleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Kent genelinde, eskiden köy olan çoğu mahallenin yolları kar nedeniyle kapandı.

Dün akşam başlayan kar yağışı, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsüne dönüştürülen bir çok köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. İl genelindeki 363 mahallenin 300’den fazlasının yolunun kapandığı kaydedildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kapanan mahalle yollarını açmak çalışma başlattı.

ISPARTA

Isparta’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. Isparta’da dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Isparta Valiliği’nin gece yarısı aldığı kararla bugün eğitime 1 gün süreyle ara verilirken, Valilik meteorolojik verileri göz önünde bulundurarak okulların yarın da tatil edilmesine karar verdi.

Isparta Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde etkisini sürdüren kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezimizde bulunan anaokulu, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda eğitim ve öğretime 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle ara verilecektir. Ayrıca yine il merkezimizde görev yapan engelli kamu personeli de 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır. İlçelerimizde ise konu kaymakamlarımız tarafından değerlendirilecektir” denildi.

KARABÜK

Karabük’te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitim öğretime ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği bildirilerek, bu nedenle kentte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda eğitim öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

KARAMAN

Karaman’da, kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Karaman’ı, Konya, Ereğli ve Mersin’e bağlayan karayollarında yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Bölge trafik ekipleri, bu bölgeye araçların kar lastiği ve zincirsiz gidişlerine izin vermiyor. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği kentte, belediye ekipleri de kar kürüme çalışmalarını yürütüyor.

Öte yandan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

KAYSERİ

Kayseri’nin Sarız İlçesi’nde yoğun kar yağışından dolayı okullar 2 gün tatil edildi.

Kayseri’de 2 gündür aralıklarla devam eden kar, bugün öğle saatlerinden itibaren kent merkezinde de etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı ile beraber Sarız ilçesinde okulların 2 gün tatil edildiği öğrenildi.

KOCAELİ (İHA) –

Kocaeli Valiliği ile genelinde devam eden yoğun kar yağışı deneniyle yarın da okulların tatil edildiği duyuruldu.

Koceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Meteoroloji yetkililerince; 6 Ocak 2015 günü il genelinde akşam saatlerinden itibaren devam eden kar yağışının, 7 Ocak 2015 günü de yoğun bir şekilde devam edeceği, hava sıcaklığının en yüksek sıfır derece olacağı tahmin edilmektedir. Artarak devam eden elverişsiz hava şartlarındaki bu durumun olumsuzluğa ve mağduriyete yol açmaması amacı ile Kocaeli il genelinde anaokulları ile ilk, orta ve liselerde (Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 7 Ocak 2015 tarihinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür” denildi.

ORDU

Ordu’da yoğun kar yağışı sebebiyle 13 ilçede okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı sebebiyle Akkuş (IMKB Okulu hariç), Çamaş, Çatalpınar, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz (Yokuşdibi ve Derinçay Mahallelerinde), Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey’de 1’er gün, Çaybaşı ilçesinde 2 gün süreyle okullar tatil edildi.

SAKARYA

Sakarya’da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.

SAMSUN (AA) – Samsun’da etkili kar yağışı nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verilecek.

Samsun Valiliği, devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde yarın eğitime ara verileceğini bildirdi.

SİVAS (AA) –

Sivas’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verilmesini kararlaştırdığı belirtildi.

TOKAT- AA-

Tokat’ın Erbaa ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erbaa ve Niksar ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Gerekli toplantıların ve durum değerlendirmesinin yapıldığını belirten Yazıcı, “Bu iki ilçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi. Eğer diğer ilçelerimizde de yoğun kar yağışı olursa ayrıca değerlendirilecek” diye konuştu.

TUNCELİ – İHA

Tunceli‘de okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

UŞAK

Uşak ili genelinde taşıma merkezi okullar ve birleştirilmiş sınıflar için yarın bir gün süre ile daha tatil edildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğü’nün Hava Tahmin Raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler değerlendirildiğinde, öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için; “İl genelinde ilçeler dahil temel eğitim (Taşıma Merkezi Okullar) ve ortaöğretim kapsamında taşımalı olarak erişim sağlanan öğrencilere ve birleştirilmiş sınıflı köy okullarının 07 Ocak 2015 Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine, Eşme İlçemizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının 07 Ocak 2015 Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine, Bunların dışında kalan yerleşim yerlerindeki okullarımızda Eğitim Öğretimin devam etmesine karar verilmiştir” denildi.

YALOVA

Yalova’da okullar bir gün tatil edildi.

Yalova’da yoğun kar eğitimi de vurdu. İl genelinde öğrencilerin okullara gidiş gelişlerinde sıkıntı yaşanması için Yalova Valiliği il merkezi ve ilçelerdeki bütün okulların bir gün süre ile tatil edilmesine karar verdi. Yalova’da eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü devam edilecek.

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak’ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiğini söyledi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının yarın etkisini artıracağını belirterek, vatandaşları buzlanmanın yanı sıra don riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

BAZI İLÇELERE (AA)

Tunceli’nin Ovacık ve Kayseri’nin Sarız ilçesinde 2, Tokat’ın Erbaa ve Niksar ile Kayseri’nin Bünyan ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde iki gündür etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. İlçede kar kalınlığı yer yer 1 metreyi geçti. Ovacık Belediyesi ekipleri, ilçe merkezinde yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İlçeye dün akşamdan beri elektrik verilemiyor.

Ovacık Kaymakamlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçede eğitime verilen ara 2 gün daha uzatıldı.

Ovacık’taki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmişti.

– Tokat

Tokat’ın Erbaa ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erbaa ve Niksar ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Gerekli toplantıların ve durum değerlendirmesinin yapıldığını belirten Yazıcı, “Bu iki ilçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi. Eğer diğer ilçelerimizde de yoğun kar yağışı olursa ayrıca değerlendirilecek” diye konuştu.

Bu arada, Erbaa ve Niksar’da kar yağışının sürdüğü öğrenildi.

– Kayseri, Yozgat ve Malatya

Kayseri’nin Sarız ilçesinde yarın ve çarşamba günü, Bünyan ilçesinde ise yarın eğitime ara verildi.

Yozgat’ın Çekerek ve Çayıralan ilçelerinde taşımalı eğitime olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ara verildiği bildirildi.

Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Kürecik mevkisi ve civarındaki okullarla, Hekimhan ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi’ndeki yatılı bölge okulu ve çevredeki diğer okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Zonguldak’ın Kozlu, Kilimli, Gökçebey ve Devrek ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

7 Ocak 2015 Çarşamba Okullara Kar Tatili Olan İller Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

45 yorum

  1. arkadaş iki gündür erzurumda yer yerinden oynadı şehirde bitane çatı kalmadı fırtınadan ve hala erzurumda okullara ara verilmedi nasıl bir anlayış anlamadım gitti

  2. erzurumda fırtına var kar var ama vali bey tatil etmiyo neymiş gece geç saatlerde meteorolojiye göre yapacak mış istanbulda 2 santim kar yağsa 2 gün tatil oh hayat siize güzel mk

  3. bak ben biliyom kesin kar yağıcak niye dersen bulutlar sakaryaya bakıyo yağımmi yağmim diye gerisini sen düşün yada kızıl dereli gibi kar duası yap ama dua etmeden önce boy abdesti almayı unutma çarpılırsın mazallah sonra kar beyazını görim derken kefenin beyazını görürsünn

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.