Okullara Kar Tatili Olan İller 9 Ocak Cuma

Birçok ilde okullara kar tatili verildi. Valilikler açıklama yapmaya devam ediyor. İşte 9 Ocak Perşembe kar tatili olan iller

9 Ocak İçin Kar Tatili Haberi Geldikçe Sayfamız Güncellenecek

Bu İl ve İlçelerde 9 Ocak Cuma Günü Tatil

Ankara

Ankara Valiliği, Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okullarıyla kurumlarında,eğitim ve öğretime yarın da ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan verilere göre hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağının beklendiği belirtildi.

“9 Ocak 2015 tarihinde (Cuma) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir” ifadesine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Valilik, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle dün ve bugün de eğitime ara verilmesini kararlaştırmıştı.

Gümüşhane

Gümüşhane’de kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okulların bir gün tatiledildiği bildirildi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik veriler dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, kent merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı, soğuk hava ve buzlanmanın devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Milli EğitimBakanlığına bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarındaeğitim öğretime 8 Ocak Perşembe ara vermesinin uygun görüldüğü kaydedildi.

Öte yandan, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Konya, Karaman, Aksaray

Kar yağışı, tipi ve beklenen don olayı nedeniyle Konya, Karaman ve Aksaray’da okullar cuma günü de tatil edildi.

Giresun

Giresun’da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Valilik açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler hariç Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Niğde

Niğde’de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde yarın okullarda eğitim-öğretim yapılmayacak.

Rize

İl genelinde iki gündür devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Rize’nin İkizdere, Kalkandere, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde de okullar bir gün tatil edildi.

Kaymakamlıklardan yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği, bu nedenle milli eğitime bağlı ilk ve orta dereceli okullarda 8 Ocak Perşembe eğitime bir günü ara verildiği ifade edildi.

Rize Valiliğinin açıklamasında, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği hatırlatılarak, olumsuz koşulların sürmesi nedeniyle eğitime yarın da ara verileceği belirtildi.

Bursa

Bursa’da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışının devam etmesi ve buzlanma nedeniyle anaokulu, ilk okul, orta okul ve liselerin 8 Ocak 2015 Perşembe tatiledildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Çorum

Çorum’da, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Çorum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde Milli EğitimMüdürlüklerince taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Uşak

Uşak’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, hava şartları, yağış durumu, sıcaklık değerleri ve en son meteorolojik veriler ışığında il genelinde etkili olması beklenen aşırı soğuklar nedeniyle 8-9 Ocak’ta MilliEğitim Bakanlığına bağlı tüm  eğitim kurumları, özel rehabilitasyon merkezleri, dershaneler, etüt merkezleri ile diğer kreş ve okul öncesieğitim kurumlarının tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile, engelli, diyaliz hastaları, kanser hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği gibi kronik ağır hastalığı olan personelin de iki gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

Şırnak

Şırnak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde okullar 2 gün tatil edildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bugün etkili olan ve yarın da sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarının 8-9 Ocak tarihlerinde tatiledildiği belirtildi.

Ayrıca, yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez, bağlı belde ve köylerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin, iki gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

Isparta

Isparta’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime iki gün ara verildi.

Daha önce Yalvaç, Gelendost ve Atabey ilçeleri için açıklanan tatil kararı, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine genişletildi. Buna göre, Isparta kent merkezi ile tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi.

Kayseri

Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak il genelinde eğitim-öğretime ara verildi.

Giresun

Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildiğini bildirdi.

Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece yarısından sonra Giresun’da yoğun kar yağışı beklendiğini belirtti. Müdürlük olarak meteorolojiden aldıkları bilgi üzerine 8 Ocak Perşembe Giresun merkezde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilmesini uygun gördüklerini ifade eden Akkurt, Bulancak ilçesinde de tüm okulların aynı gün tatil edildiğini söyledi.

Giresun Valiliği ise kar yağışı dolayısıyla il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağını açıkladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada da halkın, kar yağışı sonucu ortaya çıkacak olumsuzluklara karşı dikkatli olması istendi.

Muş

Muş’ta, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada kentte etkili olan kar yağışı ve don nedeniyle 8 Ocak Perşembe merkez ve bağlı köyler ile Varto ilçesinde yatılı bölge okulları hariç örgün eğitim veren okullarda eğitime ara verildiğini bildirdi.

Bulanık ilçesinde ise devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verildiğini bildirdi.

Hakkari

Hakkari’de ise iki gündür etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde eğitime 8 Ocak Perşembe ara verildiği duyuruldu.

Bitlis

Bitlis’in Hizan ilçesinde, kar yağışı ve hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi

Hizan Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, yatılı okullar hariç ilçe merkezi ve bağlı köylerde Perşembe ve Cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, kamu ve kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin 2 gün süreyle idari izinli sayılacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

Malatya

Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada, akşam saatlerinde başlayan ve etkisi artarak devam eden kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ve ilçelerdeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerin 2 gün tatiledildiği bildirildi.

Bu arada, kar yağışı dolayısıyla il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydedildi.

Ordu

Ordu’da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş’taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

Balıkesir

Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartlarının devam etmesi nedeniyle Dursunbey, Kepsut, Sındırgı, Susurluk, Bigadiç, Havran ve Balya ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okulların tamamında 8 Ocak Perşembe eğitime ara verildi.

Merkez Karesi ve Altıeylül ile Manyas ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim verilen kurumlarda öğrenci ve öğretmenler bugün izinli sayılacak.

Bu arada, Balıkesir’in yüksek kesimleri başta olmak üzere büyük bölümünde kar ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Siirt

Siirt’in Eruh ilçesinde etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle ilçe merkezi ve köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak Perşembe Elazığ merkez ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

Kütahya

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim, Otistik ÇocuklarEğitim Merkezi ve İşitme Engelliler Merkezi’nde köyden taşınan öğrenciler ile birleştirilmiş sınıflı köy ilkokullarında eğitime 8 Ocak Perşembe ara verildiği bildirildi.

Bunun yanı sıra Simav, Emet, Domaniç ve Çavdarhisar ilçelerinde ise ilk ve orta dereceli okulların tamamının tatil edildiği belirtildi.

Tokat

Tokat Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sulusaray, Başçiftlik ve Almus ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, “Üç ilçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bugün ara verildi. Başka ilçelerimizde de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları olursa kaymakamlıklar durumu değerlendirecekler” diye konuştu.

Trabzon

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yaptığı yazılı açıklamada, dün akşamdan beri etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde ulaşımda aksamalar meydana geldiğini ifade etti.

Vali Öz, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki tüm okullarda İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Öz, kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

Hakkari

Hakkari’de ise iki gündür etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde eğitime 8 Ocak Perşembe ara verildiği duyuruldu.

Bolu

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde hafta başından beri süren olumsuz hava koşulları yüzünden il genelinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Çankırı

Çankırı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ilgaz, Şabanözü, Atkaracalar ve Kurşunlu ilçelerinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verildiği kaydedildi.

Erzurum

Erzurum’da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 7 ilçedeki tüm okullarla 10 ilçenin kırsal kesimindekilere ve taşımalı eğitim yapılan okullara bugün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çat, Hınıs, Karayazı, Oltu, Narman, Şenkaya ve Uzundere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Bölgede etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle Aşkale, Aziziye, Horasan, İspir, Köprüköy, Olur, Palandöken, Tortum, Tekman ve Yakutiye ilçelerine bağlı kırsal kesimlerde eğitim veren okullarla taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda da bugün eğitim verilemeyeceği kaydedildi.

Düzce

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitimöğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.

Bartın

Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiğini söyledi.

Karabük

Karabük Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

Nevşehir

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Derinkuyu, Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da kar yağışı sonrası oluşan aşırı buzlanma nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesine karar verildiği kaydedildi.

Zonguldak

Zonguldak’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, sıcaklık düşüşü, buzlanma ve don uyarısı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği, 9-11 Ocak’taki sınavların ertelendiği bildirildi.

Açıklamada 2, 6 ve 11 Ocak’ta yapılamayan mazeret ve yarıyıl sonu sınavlarının 12-17 Ocak’ta, 12-13 Ocak’taki üniversite seçmeli ders sınavlarının ise 18-19 Ocak’ta gerçekleştirileceği belirtildi.

Sınav tarihleri ve saatlerinin internet sitesinden duyurulacağı kaydedildi.

Bilecik

Bilecik’te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verilecek.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, gazetecilere yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezi ile Osmaneli ve Pazaryeri dışındaki diğer ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesinin uygun görüldüğünü bildirdi.

Nayir, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

Sakarya

Sakarya’da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve ortaöğretim okullarında yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Kent genelinde iki gündür tüm okullar tatil edilmişti.

Samsun

Samsun’da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, yarın Alaçam, Ayvacık, Asarcık, Bafra, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi.

Açıklamada, Çarşamba ilçesindeki Gülören, Kabaceviz, Gökçeçakmak, Ağcagüney ilk ve ortaokulları, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Tekkeköy ilçesindeki Akbaşlar, Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere, Yazılar, Kibarlar, Sarıyurt, Çınaralan, Antyeri, Çırakman Şehit Hayri Alkan ilkokulları ile Yaylageriş, Büyüklü, Güzelyurt, Yağbasan, Kahyalı, Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet ve Kutlukent Şehit Uğur Birinci ilk ve ortaokullarında eğitime bir gün ara verileceği, Tekkeköy’de taşımalı eğitim gören öğrencilerin ise idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Yakakent ilçesinde de daha önce köy statüsündeki mahallelerin okulları ile taşımalı eğitim veren okullarda yarın eğitim öğretim yapılmayacak.

Bingöl

Bingöl’de kar yağışı nedeniyle kent genelindeki okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yaptığı açıklamada, soğuk ve don nedeniyle merkez ve bağlı tüm okullarda yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edilmişti.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Van

Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar bir gün süreyle tatiledildi.

Van Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Özalp ve Saray ilçelerinde 9 Ocak Cuma günü okulların tatil edildiği belirtildi.

Kars’ta da akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığında yaşanan aşırı düşüş nedeniyle Arpaçay, Selim ve Digor ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği, kamu, kurum ve kuruluşlardaki engelli, hamile, emzikli kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bitlis’in Güroymak ilçesinde de elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiği, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması durumunda öğrencilerin pazartesi günü ders başı yapacağı öğrenildi.

Iğdır

Kar yağışı ve tipinin etkisiyle 20 köyle ulaşım sağlanamayan Iğdır’da, karla mücadele ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu 17 köy yolu kardan temizlendi.

Kar nedeniyle halen kapalı bulunan Tuzluca ilçesine bağlı Çiçekli, Aşağı Aktaş ve Bostanlı köy yollarındaki çalışmalara havanın kararmasıyla ara verildiği öğrenildi.

Iğdır İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdür Yılmaz Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiplerin gece saatlerinde yol açma çalışması yapamadığını vurgulayarak, “Yolu kapalı olan sadece 3 köyümüz kaldı. Bu köylerimizi de İnşallah sabahleyin ulaşıma açacağız” diye konuştu.

Sivas

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları ve aşırı buzlanma nedeniyle Akıncılar, Gürün, Hafik, Suşehri, Ulaş, Yıldızeli, Kangal, Koyulhisar ve Gölova ilçe merkezleriyle bağlı köylerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Altınyayla ve Zara’da taşımalı eğitime, Gemerek’te köy okulları ve taşımalı eğitim yapan okullarda, Divriği’de merkez ve köylerdeki ilkokul ve ortaokullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedilen açıklamada, “İlimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları ile Şarkışla, Doğanşar ve İmranlı ilçe merkezleri ve köylerinde yarın eğitim-öğretime devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Bu arada, Suşehri ve Ulaş’ta kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılmasına karar verildiği öğrenildi.

Erzincan

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Denizli

Denizli’de de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle üç gündür eğitime verilen ara, 1 gün daha uzatıldı.

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarının yarın da devam edecek olması nedeniyle herhangi bir mağduriyete meydan verilmemesi amacıyla 9 Ocak Cuma günü Sarayköy ve Beyağaç ilçelerindeki okullar hariç, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca, söz konusu uygulamanın geçerli olduğu yerleşimlerde aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Diğer iller geldikçe sayfa güncellenecek…

9 Ocak 2015 Cuma Kar Tatili Var mı Olan İller Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

39 yorum

  1. Balıkesir havranda nerdeyse hiçbişey yok neden tatiloluyo vali amcacığım nolur akçayı tatil diver buz gibi soğuk burası iliklerimize kadar üşüyoruz!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Cuma günü bursada tatil yapın her yer bizzat Nilüfer’de oturuyorum hem aşırı soğuk hemde yollar buzlu okula gitmek için ara sokaklardan geçmek zorunda kalıyoruz acıyınnnn banaaaa acıyın bizeeee Münir valiiiii duy sesimiziiiiii

  3. SAYIN VALİ YERLER TAM OLARAK BUZLANMAMIŞ LİSELİLER İSE OKULLARI UZAK OLDUĞU İÇİN OKULLARA GİDEMİYECEKTİR TATİL OLMASINI ARZ EDER BİLGİLERİNİZE SUNARIM.

  4. Vali amca okula saat 06:30 da gidiyoruz.sabahın soğuğunda bizi yollara düşürme .okula yürüyerek sabahın ayazında gidiyoruz ne olur bizi de gör.istanbul’da yarında okullar tatil olsun lütfen;-(

  5. Sayın valim Kırşehir yarın – 13 derce olarak bekleniyor. O soğukta nasıl yapıcaz? Yarın okulların tatil edilmesini arz ediyorum. Bilginize duyurulur.

  6. Allah aşkına istanbulu tatil edin 3 gün gitmedik 1 gün daha gitmesek ne olcak ya istanulda buzlanma don ve kar yağışı var neden tatil değil anlamıyorummmmm :(

  7. Yalovada carsamba tatildi ve kar yoktu lakin suan var. Merkeze uzak yerden gelen (termal-sogucak-kadikoy vs) ogrencilet var. Nolur dikkate alin sayin valim tatil olsun lutfeeen

  8. Yalovada carsamba gunu merkezde kar hic yokken tatil yapildi. Simdi ise merkezde ve koylerde kar var . 9 ocak cuma gunu tatil yapilmasi gerekir. Bu havada koyden gelecek ogrencileri dusununuz . Sayin valim net bir bilgi verirseniz hepimiz sevinecegiz .

  9. Sayın valim; bir yerde tatil olacak deniyor bir yerde olmayacak deniyor neye inanacağımızı şaşırdik. Net bir bilgi rica ediyorum. Ayrica termal gibi merkeze uzak bölgelerde çok kar var,ulaşım sıkıntısı çekiyoruz. Durumu olmayan,zorda kalan cocuklarda var lütfen yalovadada tatil olsun. Carsamba gunu kar yoktu ama tatildi asıl şimdi ihtiyacımız var.l

  10. İstanbul da her yer buz tutmuş resmen. Lütfen yarın tatil yapın. Hem haftanın son günü zaten. Cumartesi ile Pazar günlerine de bağlanmış olur. Lütfen tatil yapın *-*

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.