Okullar Ne Zaman Yaz Tatiline Girecek 2018

Aşağıda okullar ne zaman yaz tatiline girecek 2018 kısaca olarak ele alacağız.

Okullar iki dönemde eğitim ve öğretim vermektedir. Eylül ayında başlayan eğitim ve öğretim haziran ayında son bulmaktadır. Güz ve bahar dönemleri olarak programlanan zamanlarda eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

Okullarda bir dönem yaklaşık olarak dört ay sürmektedir. Her dönemde belli sınıflarda belli miktarda ders alınmaktadır. İlköğretim ve ortaöğretim kademelerinde ve yüksek öğrenimde de her ders için iki sınav uygulaması yapılmaktadır.

Okullar kademeli olarak ayrılmaktadır. Her kademenin ders başı ve tatil zamanları farklı olabilir. Özellikle yüksek öğrenim YÖK’e bağlı özerk bir konumda olduğu için bu tarihler değişkenlik gösterebilir. Okulların açılması ve kapanması genel olarak bakanlık kararıyla olmaktadır.

2018 senesinin haziran ayında ilk ve orta dereceli kurumlarda tatil zamanı, yaz tatili başlangıcı olarak 8 Haziran 2018 Cuma günü olarak belirlenmiştir. Haziran ayının ikinci haftasında başlayan yaz tatili yaklaşık olarak üç ay sürecektir. Bu süre zarfında üç aylık bir öğrenci tatili söz konusu olmaktadır.

Yaz tatillerinde öğrencilerin az da olsa çalışmaya devam etmesi gerekmektedir. Çünkü insan üstünde durmadığı her şeyi unutmaya meyillidir. Ders ve konu tekrarlarına dikkat edilmelidir. Sınavlara hazırlık aşamaları doğru bir şekilde değerlendirilmelidir. Üç aylık bir tatil öğrenciler için fırsat bilinmeli ve ona göre planlamalar yapılmalıdır.

Okullar Ne Zaman Yaz Tatiline Girecek 2018 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.