Okullar Ne Zaman Kapanıyor 2018

Aşağıda okullar ne zaman kapanıyor 2018 kısaca olarak ele alacağız.

Okullar, iki ayrı dönemden meydana gelmektedir. Birinci dönem ve ikinci dönem olarak bilinen okullar, bahar ve güz dönemlerinden oluşmaktadır. Sonbahar dönemi güz dönemi olarak, ilkbahar dönemi de bahar dönemi olarak gerçekleşmektedir. Okulların açılışı ve kapanışı resmi olarak belirlenmektedir. Bu nedenle bütün okullar için açılış ve kapanış tarihleri aynıdır. Üniversitelerin açılış ve kapanışları farklıdır. Çünkü üniversiteler YÖK’e bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Okulların açılmasından bu yana güz dönemi tamamlanmıştır. Bahar dönemi başlamıştır. İkinci Dönemin başlaması okulların ne zaman kapanacağını da gündeme getirmektedir. Okulların kapanması programların tamamlanmasıyla mümkün olurken genelde bir yıllık programlar açılış ve kapanış günlerine göre ayarlanmaktadır.

2018 yılında okullar 8 Haziran Cuma günü kapanacaktır. Ramazan ayından sonra kapanacak okullarda son sınavlar da mayıs ayında yapılacaktır. Okulların kapanmasıyla yaklaşık üç ay sürecek olan yaz tatili başlayacaktır. Öğrencilerin yaz tatilinde bildiklerini unutmamaları için ders çalışmaları gerekmektedir.

Tatil monotonluğundan çıkıp düzenli bir şekilde okul tekrarları yapmak her öğrencinin yararına olacaktır.  2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılı 17 Eylül 2018 tarihinde Pazartesi günü başlayacaktır. Bu iki tarih arasındaki geçen sürede öğrencilerin çok yoğun olmasa da belli rutinlerle ders çalışması gerekir. Çünkü insanlar unutmaya meyillidir. Bunun aşılması için sürekli tekrar edilmesi gereklidir. Tekrar her zaman en iyisidir.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor 2018 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.