Okullar Ne Zaman Kapanacak 2017 Yaz Tatili E Okul

17 Milyon öğrenci artık yaz tatili moduna yavaş yavaş girmeye başladı. Peki bu sene okullar ne zaman kapanacak 2017 MEB takvimi ne diyor?

Okullar Ne Zaman Kapanacak 2017 Yaz Tatili E Okul
 • 01.04.2017

Eğitim alan 2 milyon 770 bin öğrencinin 1 milyon 876 bininin kayıtları pasif çıkınca MEB, açık öğretim bölümlerini tanıtma kararı aldı. 2017 yaz tatili ne zaman başlıyor e Okul haber detayları…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), açık öğretim öğrencilerinin rakamlarını paylaştı. MEB verilerine göre 2014 yılında 2 milyon 755 bin 26 öğrenci açık öğretimde eğitim alırken, bu öğrencilerin 1 milyon 412 bin 995’inin sınavlara gitmediği ortaya çıktı. Geçen yıl 3 milyon 417 bin 196 öğrenci açık öğretimde eğitim alıyordu. Öğrencilerin 1 milyon 976 bin 926’sının “pasif’, 1 milyon 440 bin 270’inin “aktif” olduğu belirlendi. Bu yıl ise 2 milyon 770 bin 377 öğrencinin açık öğretimde eğitim aldığı kaydedildi. Bu öğrencilerin de 1 milyon 876 bin 80’i pasif, 1 milyon 584 bin 297’si aktif olarak kayıtlara geçti. Okullar ne zaman kapanıyor? Bu sene eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

MEB, sınavlara gitmeyen ve kaydını yenilemeyen öğrenci sayısının düşürülmesi için çalışma başlattı. Buna göre açık öğretim okullarında verilerin toplanmasına yönelik izleme değerlendirme sistemi kurulmasına karar verildi. Gelişmiş ülkelerin, açık öğretim sistemlerini araştıracak olan MEB, bu ülkelerdeki iyi uygulamaları, açık öğretim sistemine entegre edecek. Açık öğretim okullarıyla ilgili yeni yönetmelik hazırlanacak. Açık öğretim ortaokulundaki 24 ders ile açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinin 68 ortak ders kitapları uzaktan eğitim formatına uygun olarak yeniden yazılacak. Kitapları güncelleme ve yeniden yazma projesi için 600 bin TL ayrıldı. Açık öğretim okullarının tanıtımı, mevzuatta yapılan değişikliklerin öğrencilere duyurulması maksadıyla broşür, afiş hazırlanacak. Bilgilendirme toplantıları düzenlenecek. Okulları tanıtıcı 8 kamu spotu hazırlanacak. İl ve ilçelerdeki halk eğitim merkezlerine, meslek eğitim merkezlerine ve mesleki ve teknik Anadolu liselerine gönderilecek. Yurt dışında açık okulların olduğu yerlerde ve il merkezlerinde açık öğretim okullarını tanıtıcı bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

e Okul Haber olarak okulların 9 Haziran Cuma günü kapanacağı bilgisini verdik.

Etiketler:

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Cenker Cerit dedi ki:

  Güzel 9 haziran erken kapandığına göre sanırım erken açılıcak okullar 18 yada 11 Eylül’de açılır okulla

 2. Louysd dedi ki:

  Hepinizin Allah belasını versin ulan anneniz babamız siz okuyun adam olun diye okula gönderiyor siz okulu sevmiyorsunuz kapansın diye düz duvara tırmanıyorsunuz hepinizin Allah cezanızı versin

 3. Hicran dedi ki:

  Hayır ya kapanmasına

 4. Halil İbrahim dedi ki:

  17 haziranda ben gelmem okula oruç tutaçam

 5. ceren dedi ki:

  ohaaa yaaa bune banane ben okulun 1 ayı rapor alırım gitmem

 6. Ali Ekinci dedi ki:

  Susun be tatili yaşarken iyidi

 7. jskwmsns dedi ki:

  Hem kapansin. Hem kapanmasin bence şu yazılılar olmasa
  Zaten hep o yuzden okuldan soğudukkk :'( :-)

 8. Efe Bey dedi ki:

  Uff bıktım lu okuldan japansın kurtulalım sınav sitresi öldürçek

 9. Arzu dedi ki:

  17 haziran mı şaka olsa gerek 17 ne yaa 😡😦😣😢😢

  1. esma dedi ki:

   yuh 2 ay yaz tatili çok az

 10. Yusuf can dedi ki:

  Kapansinda kurtulalım

  1. ismini vermek istemeyen izleyici dedi ki:

   evet ,ya sabırsızlıkla bekliyom :( :/

YORUM YAZ