Okullar Ne Zaman Açılacak

Yaz tatilinin yavaş yavaş sonuna yaklaşırken binlerce öğrenci ve velinin aklındaki en önemli soru okullar ne zaman açılacak? MEB tarafından yayınlanan akademik takvime göre okulların ne zaman açılacağı da belli oldu.

Buna göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı; okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarındaki öğrenciler için 7 Eylül 2015 tarihinde başlayacak. Öğrenciler bu tarihten itibaren bir hafta uyum programına alınacak. Yapılacak olan bu uyum programı 11 Eylül tarihinde sona erecek. Diğer sınıflar için ise yeni eğitim öğretim yılının 14 Eylül Pazartesi tarihinde başlaması var olan açıklamalar arasında.

Öğrencilerin 14 Eylül tarihinde başlayacakları I. Dönem, 22 Ocak Cuma 2016 tarihinde son bulacak. Buna göre öğrenciler 25 Ocak- 5 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatili yapacak. II. eğitimöğretim dönemi ise 8 Şubat Pazartesi tarihinde başlayacakken bu dönem de 10 Haziran 2016 Cuma tarihinde sona erecek. “Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının Çalışma Takvimi” bu tarihler göz önünde bulundurularak valilikler tarafından düzenlenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.