Okullar ne zaman açılacak 2015 Eylül MEB Tarihi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, okulların açılış tarihinin 28 Eylül 2015 Pazartesi gününe ertelendiğini açıkladı.

Okullar ne zaman açılacak 2015 belli oldu! Davutoğlu, partisinin MYK toplantısına verilen arada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Okulların açılışının ertelenmesiyle ilgili bir karar olup olmadığının sorulması üzerine Başbakan Davutoğlu, Bakanlar Kurulu’nun dünkü toplantısında okulların geç açılması konusunun kısaca ele alındığını, daha sonra geç saatlerde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile ayrı bir toplantı yaptıklarını belirtti.

Davutoğlu, şunları söyledi:

“Öngörülen planlama 14 Eylül’de okulların açılmasıydı ancak 24 Eylül’de yani bir hafta sonra, arifeyi de içine alırsak neredeyse bir hafta sonra, Kurban Bayramı tatiline giriyoruz. Kurban Bayramı da bu yıl tam hafta ortasına denk geliyor dolayısıyla bütün bir haftayı etkileyebiliyor. Bu sebeple turizm şirketlerimizin Kültür ve Turizm Bakanımıza bir başvurusu oldu, özellikle geri dönüşler ve diğer konular da dahil olmak üzere, Kurban Bayramı sonrasına eğitim yılının başlaması için. Bu sene turizmde yaşanan daralmalara şubat ayında tedbir almaya başlamıştık. Hem onlara bir teşvik ama onun kadar önemlisi Kurban Bayramı’nın da bütün öğrencilerimiz, görevli olan öğretmenlerimiz, başlamış olsa bir ilden bir ile gidecek olan öğretmenlerimizin de Kurban Bayramı’nı o ulviyet içinde geçirebilmelerini teminen her iki bakanımıza da dün akşam talimat verdim ve okulların açılışını 28 Eylül Pazartesi gününe erteledik. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımız huzurla Kurban Bayramı’nı idrak etsinler, yollarda bir göreve giderken bir de Kurban Bayramı’na dönerken trafik kazası gibi risklerle de kimse karşılaşmasın.”

“Kayıpların telafisi için de düzenleme talimatı verdik”

Bir öğretmen olarak öğrencilerden, “Bu bayram hediyesinin gereğini yapmalarını” ve o zamana kadar daha fazla kitap okumalarını isteyen Başbakan Davutoğlu, kararın eğitimin temposunu veya mahiyetini, kapsamını etkilemeyeceğini vurguladı.

Davutoğlu, “Milli Eğitim Bakanımıza ayrıca bu dönem içinde kayıp olacak günlerin ve derslerin telafisi için ayrı bir düzenleme yapma talimatını da verdik” dedi.

Okullar ne zaman açılıyor 2015 Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

49 yorum

  1. 8ler afedersinizde b.ku yediniz geçen sene okul ertelenmemesine rağmen dersane 2ay önceden konulara başladı. Ama çalışın olm sonradan pişman olursunuz bak şakası yok.ben çalıştım 486 yla fen lisesine girdim ayrıca bu ertelenmelerin turizmle falan alakası yok doğudaki tehlike yüzünden.ama bu çakalların da sonu gelecek

  2. Ben bu sene 8’e geçtim ama okulların geç açılması çok kötü oldu zaten teog sınavı var ve okulkarın geç açılmasıyla teog çalışmamız biraz zor olucak yinede herkese iyi dersker diliyorum…

  3. ben dokuzuncu sınıftayım ama sekizinci sınıflar için çok çok çok kötü olacak .Zaten 1 ay sonra teog sınavı var.İlk hafta zaten hala adapte olamazsın okulun başlamasına , öğretmenler için de aynı şey geçerli .1 ay içerisinde de sınav olur ondan sonra gelsin meslek liseleri gelsin düz liseler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.