Okullar Ne Zaman Açılacak 15 Tatil Bitiyor 2015

Tüm öğrenciler için tatil hevesi kaçıyor. Yarıyıl tatili ne zaman bitecek 2015 MEB resmi tatilleri belli oldu. Öğrencileri de karne heyecanı aldı. Peki ikinci dönem ne zaman başlıyor? Merak konusu oldu öğrenciler arasında. Öğrencilerin merakını gidermek için bu haberimizde 2015 okullar ne zaman açılacak belirtmek istedik.

15 Tatil Ne Zaman Bitecek 2015

Kuzey Yarım Kürenin iklimsel özelliği itibari ile şubat aylarında havaların aşırı soğuk olması nedeniyle bu ay öğrenciler için tatil olarak geçmektedir. Peki sömestr ne demek? Akademik yılın birinci döneminin ardından öğrencilere verilen ara tatil demektir. Şubat ayına denk geldiği için Şubat tatili, öğrenciler arasında ise genel olarak 15 tatil olarak adlandırılır. Bu tatil öğretmenler, öğrenciler ve idarecilere bahar yarıyılına hazırlanmak için bir fırsattır.

Bir yarıyıl tatilinin daha sonuna yaklaşan öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı tatil tarihlerini açıklığa kavuşturdu. Bu açıklamaya göre 2014-2015  eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 9 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayacak.

Yaz tatili ise 12 Haziran 2015 Cuma günü başlayacak. Bütün öğrencilere önce hayırlı tatiller diliyoruz. İkinci dönemin ise başarılarla geçmesini temenni ederiz.

Konu Hakkında Yorumlarınızı Bekliyoruz.

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.